Expozimetr u Zenit 12XP

Michal

Dobry den,

zacal mi u Zenitu 12XP zlobit expozimetr, resp. meri dobre, ale bohuzel porad (nejen pri namackle spousti). Predpokladam, ze tam budou nekde spojene nejake dratky.

Narazil jsem na nekolik navodu, jak fotak rozmontovat (napr. zde http://www.xs4all.nl/~tomtiger/index.html), ale rikam si, jestli to nenechat radsi na nekom odbornejsim (konkretne mam na mysli Fotoskoda). Preci jen je ten zenit co mam uplne cisty, mechanicky skvele slape atp.

Myslite, ze se do toho mam poustet?

Michal

1 komentář u „Expozimetr u Zenit 12XP“

 1. Odpověď redakce

  To velmi záleží na tom, jak si věříte a jak na tom objektivně jste s manuální zručností. Ruská technika je dost záludná, takže se můžete potkat i s totálními záhadami.

  Pokud si chcete být jist, že Zenit bude po opravě zcela v pořádku, a pokud jste nic podobného ještě nikdy nedělal, pak bych být Vámi volil servis. Pokud ovšem chcete nějaké další opravy (i výhledově) provádět i nadále, pak to zkuste pod heslem, že “nějak se začít musí”… Třeba to vyjde – a jestliže se to nepovede a nemáte zrovna k tomuto přístroji nějaký vypjatý citový vztah, pak k velké škodě nedojde, Zenity se dají koupit doslova za pár korun.

  Otázka také je, kolik by servisní oprava stála – může být dražší než jiný kus bez závady…

  MS#

  Odpovědět

Napsat komentář