Vivitar 283 a Pentax K100

KITTbx

Dobrý den, chci se zeptat na možnost užití tohoto blesku s mojí DSLR. Blesk jsem používal k Yashice a dalším, nyní jsem se někde doslechl, že jde snad použít i na DSLR pro nízké napětí, ale nevím.
Nic méně blesk mi stejně nešel “odpálit” na patce, ale pouze prostřednictvím senzoru, takto to jde i na mém Pentaxu, prostě je ho nutno používat včetně rukojeti. Nemáte někdo poznatky a případně “návod k používání” se senzorem fakt neumím.
foto zde: http://barumrally.xf.cz/vivitar283/1.jpg nebo http://barumrally.xf.cz/vivitar283/2.jpg
Děkuji JirKala

2 komentáře u „Vivitar 283 a Pentax K100“

 1. Odpověď redakce

  Být Vámi, na tento blesk bych zapomněl. Vivitar je (byl) hlavně tzv. OEM výrobcem – tzn. že tyto věci většinou neměly plnou dokumentaci a byť šlo o stejnou značku, vyráběl je kdekdo. Už to, že nešel odpálit přímo na přístroji, svědčí o tom, že to s DSLR nebude zrovna šťastná kombinace.

  MS#

  Odpovědět
 2. No…

  Dobrý den, děkuji za reakci, i když upřímně nic mi nedala. OEM výrobce je kupříkladu i ASUS pro SONY PlayStation nebo jiné, těžko o něm někdo řekne, že je to špatné atd. Možná jste myslel, že je to OEM značka, kterou si přehazovali jako horký brambor. Dočetl jsem se, že ho vyrábělo několik výrobců, můj je Japonský, ale dělal i Čína atd. Jinak myslel jsem, že na patce nejde odpálit ani na klasickém přístroji (chyba je v blesku), pokud se propojí s čidlem odpaluje a dokonce i podle toho o jaké světlo jde, jenže já neumím pracovat s čidlem a chtěl jsem radu a možnosti. Nic méně děkuji za Vaši ochotu. JirKala

  Odpovědět

Napsat komentář