Nikon F80

Václav

Dobrý den,

Chci se optat zda je normální u Nikon F80 že zatahuje celý konec filmu do kazety a nebo se jedná o závadu přístroje? Mám sice vytahovák zataženého konce ale byl bych raději kdyby to nedělal! Nejsem jeho první majitel tak nevím jak to bylo od začátku. Předem děkuju za odpověd:-)

1 komentář u „Nikon F80“

 1. Odpověď redakce

  Zatahování konce filmu do kazety je u Nikonu F80 normální stav, o závadu se nejedná. Jedno ze zdůvodnění má být ochrana závěrky – při nezatažení do kazety zůstane konec filmu nad závěrkou a při neopatrné manipulaci může hrozit poškození prstem.

  Řešením je buď používat vytahovák filmu, nebo při převíjení filmu zpět do kazety poslouchat a až se ozve cvaknutí, jak konec filmu vyskočí z cívky, otevřít zadní dvířka. Tím se převíjení zastaví a konec filmu Vám zůstane venku z kazety. Po vytažení kazety pak ale musíte dvířka zavřít a stisknutím tlačítek vynutit převíjení a naprázdno ho dokončit. Po chvíli cviku to jde bez problémů, sám jsem to u F80 takto dělal. Případně můžete zkusit kontaktovat servis s dotazem, jestli lze aparát nastavit tak, aby konec filmu nechával venku.

  S pozdravem
  Jan Seifert

  Odpovědět

Napsat komentář