Fujifilm Finepix s3 pro

novotnyzdenek

Rozhoduji se mezi dvěma zrcadlovkami zda koupit Canon EOS 30D, či Fujifilm Finepix s3 pro samozřejmě jde o nákup použitého zboží. Za Vaši odpověď Vám moc děkuji Novotný

1 komentář u „Fujifilm Finepix s3 pro“

 1. Odpověď redakce

  Dobrý den,

  záleží více na tom, jestli máte nějaké stávající objektivy a zda jste s nějakou zrcadlovkou pracoval dříve. Fuji S3 používá objektivy s bajonetem Nikon, Canon -logicky- Canon EF, ovládání Fuji je velmi příbuzné Nikonům, ovládání Canonu je velmi blízké i např. kinofilmovým zrcadlovkám Canon.

  Pokud začínte “na zelené louce”, pak bych dal přednost Canonu 30D, kdyby nic jiného, tak je typově o dva roky mladší. Objektivy s bajonetem EF budou fungovat prakticky všechny (problémy měly pouze některé starší objektivy Sigma s tímto bajonetem).

  U objektivů Nikon je dobré všímat si zkratek, vybavenosti objektivu elektronikou a autofokusem, přičemž kompatibilita je zaručená pouze mechanicky, tedy některé kombinace půjdou pouze nasadit, ale už nemusí měřit tělo, případně nemusí fungovat autofokus – zde situace není zdaleka tak jednoduchá.

  Pravdou je, že já mohu být jako rádce “mírně” zaujatý, zrcadlovky Canon osobně používám již mnoho let.

  Přeji hezký den a dobré světlo.

  Pavel Kutina

  Odpovědět

Napsat komentář