způsob zasílání mnoha fotek mailem

Vladimír Hrdonka

Jak zaslat jednoduchým způsobem velké množství fotek mailem? Možná, že existuje způsob, ale zatím jsem s tím nepřišel do styku.

Děkuji za odpověď.

1 komentář u „způsob zasílání mnoha fotek mailem“

 1. Odpověď redakce

  Nepřišel jste s tím do styku nejspíš proto, že to není dobrý nápad.

  Je možné použít nějaký komprimační program (ZIP nebo RAR), ale datová úspora nebude prakticky žádná, protože obrázky JPG už komprimované jsou a tím pádem jedinou výhodou zůstane fakt, že budete mít jako přílohu mailu jen 1 soubor, ne třeba 30.

  Omezení mailu je v něčem jiném: v celkové velikosti zasílaného mailu. Každý provozovatel elektronické pošty má tento limit jiný (nemluvě o velikosti schránky příjemce), a tak se snadno může stát, že mail nedojde (a někdy se o tom ani nedozvíte). Dalším omezením může být rychlost připojení k internetu na straně odesílatele (může se odesílat velice dlouho) i příjemce (stahovat nějaké obrovské maily je poměrně otravné). Rozumné je, pokud je skutečně maximální velikost odeslaného mailu do 10 MB (a to ještě víceméně výjimečně, nikoli často).

  Daleko elegantnější řešení je buď nějaká internetová galerie, kam fotky vystavíte (např. Google Picasa nebo Rajče od iDnes), případně můžete zkomprimované fotografie uložit na nějaký server pro sdílení (bez registrace lze např. http://www.leteckaposta.cz), server vygeneruje link a ten pak pošlete v mailu komu chcete. Maily budou malé a příjemce si fotografie stáhne sám… – a další výhodou je to, že k souborům se nedostane nikdo, kdo nemá daný odkaz; server po určitě době soubory smaže, takže se nikde netoulají po internetu bez Vaší kontroly…

  MS#

  Odpovědět

Napsat komentář