Canon 450D nebo Nikon D80?

Anet Novakova

Chtěla bych si pořídit jako začátečnice a laik novou zrcadlovku, ale váhám mezi Canonem 450D a Nikonem D80. Nemáte někdo zkušenosti s obouma fotoaparáty? Vím, že se nedá asi stoprocentně říci, který z nich je lepší, ale zajímalo by mě, který foťák dělá lepší fotografie. Jelikož jsem slyšela, že u Nikonu jsou různé kreativní režimy a dává fotce takové teplejší barevné odstíny. Děkuji za váš názor:)

1 komentář u „Canon 450D nebo Nikon D80?“

 1. Odpověď redakce

  Dobrý den,

  lepší fotografie dělá fotograf… 🙂 Pak bude v pořadí zhruba světlo, objektiv, použité nastavení a pak teprve tělo fotoaparátu. Nesmím vynechat taky následné zpracování. Samotné tělo je ne úplně nepodstatné, ale o výsledku spíš rozhodují jiné okolnosti.

  Pokud to s fotografií myslíte trochu vážně, tak na různé kreativní režimy přímo ve fotoaparátu zkuste zapomenout. Tu samou práci zvládne kvalitní editor pro zpracování RAW formátu – do kterého jistě budete fotit – a ještě mnohem víc (stisknutí spouště je totiž jen začátek práce, nikoliv její konec).

  Z pohledu těchto dvou těl bych Vám doporučil Canon. Jednak kvůli tomu, že se jedná o dva roky novější model, proti D80, druhak proto, že má Canon dle mého soudu lepší nabídku kvalitních objektivů za rozumné ceny – mám na mysli stabilizované L objektivy se světelností f/4, tj. pokrývá plně škálu mezi úplnými začátečníky, pokročilými amatéry i profesionály. Nikon má v dnešní době stále ještě o něco lepší řízení více malých blesků (tj. pokud plánujete nákup více než 2 blesků, zauvažoval bych spíš o Nikonu, ten má ten řídící systém stále ještě propracovanější, než Canon). Nicméně pokud budete pracovat převážně jen s jedním bleskem, zůstal bych u Canonu.

  S pozdravem

  Pavel Pola

  Odpovědět

Napsat komentář