Nikon D4

martin vlk

Dobrý den,prosím o radu,má PROFI……zrcadlovka Nikon D4 ……Plně automatické nastavení ???
Aby s ní mohl fotit i obyčejný laik???.Děkuji za odpověd,zdraví Martin::))

3 komentáře u „Nikon D4“

 1. Odpověď redakce

  Dobrý den,

  ano, má režim Programmed auto with flexible program (P), ale zcela upřímně – na co si bude někdo kupovat takhle drahý stroj, když s ním bude fotit v režimu “chytrého” kompaktu? 🙂 Navíc když ještě důležitější jsou objektivy? A vůbec nejdůležitějším je fotograf a jeho oko a pak samozřejmě světlo, a to nemluvím už vůbec o následném zpracování… Možná by nebylo od věci se zeptat – proč jste vůbec takový dotaz položil?

  S pozdravem

  Pavel Pola

  Odpovědět
 2. D4

  Dobrý den, dovolím si jen lehce připomenout, že obyčejný “P” režim ještě neznamená plný automat bez možnosti nechtěného pokažení snímku laikem. Proto třeba nižší řady těl mají například volbu jak “P”, kde lze ručně měnit například korekce, ISO, zapínat blesk a podobně, tak režim plně inteligentní automatiky-třeba u Canonu je to symbol zeleného čtverečku, při jehož nastavení už se opravdu dá pokazit průměrný snímek jen těžko. A hodí se to dobře, když půjčím svého miláčka třeba přítelkyni na víkend 🙂 Nejsem si jistý, jestli Nikon D4 takovou funkci má, třeba ano.

  Odpovědět
  • d4

   Ještě jsem zapomněl říct, že přítelkyně dělá velice pěkné fotky, přestože ani neví, co je clona a čas, jen si zoomuje a mačká spoušť, až mě s tím někdy štve:)

   Odpovědět

Napsat komentář