Nikon F-601

Jan Boček

Zdravím, měl bych takový menší dotaz chtěl bych začít s fotografováním pomocí analogových fotoaparátů, a proto bych byl velmi rád zda byste mi poradili, jaký máte názor konkrétně na NIKON F601, případně navrhli nějaké jiné fotoaparáty.
Předem děkuji, s přáním hezkého zbytku dne
Jan Boček

3 komentáře u „Nikon F-601“

 1. Odpověď redakce

  Nikon F-601 je kvalitní přístroj ještě z dob, kdy se fotoaparáty a vůbec všechny věci “na jedno použití”, kdy sotva přežijí záruční dobu, někdy ani to ne… vůbec nevyráběly.

  Jedinou jeho nevýhodou je použití speciálních baterií, které jsou jednak drahé, jednak je nemají všude (a nelze na něj pak použít ani battery-pack, který vylepšuje úchop a případně nabízí i vertikální spoušť). Funkce F-601 jsou zcela dostačující, ale ty baterie…

  Ze stejné doby a od stejného výrobce bych doporučoval spíše F-801 nebo ještě lépe F-801s, případně z novějších F90x, který má možnost použití battery-packu s vertikální spouští. Všechny zde uvedené modely používají tužkové baterie, které koupíte v každé trafice a jsou mnohem levnější.

  Nikon F-801 + F-801s
  http://paladix.cz/clanky/nikon-f-801-a-f-801s.html

  Nikon F90 + F90x
  http://paladix.cz/clanky/nikon-f90-a-f90x.html

  MS#

  Odpovědět
 2. Nikon F601

  Tento Nikon je mechanicky velmi pěkně provedený přístroj. Jen autofokus není zdaleka tak rychlý a jistý, jaký ho měly konkurenční canony. Třeba EOS500,300 nebo podobné se dají koupit za 300Kč a k nim se ještě dá sehnat adaptér na tužkové baterie. Jen provedení je proti té F601 už takové “plastovější”

  Odpovědět
 3. Jakou klasickou zrcadlovku?

  Pokud to chcete zkusit, kupte si klidně slušnou praktiku s objektivem a dejte se do toho. Ono na tom aparátu až tak nezáleží!

  Odpovědět

Napsat komentář