Info k nákupu náhradního zdroje

Robin Lupač

Dobrý den, měl bych dotaz k nákupu náhradního zdroje k DSLR. Originální baterie má kapacitu 1150 mAh, k dispozici jsou baterie se stejnou kapacitou, ale i baterie s kapacitou až 1800 mAh. Může mít vyšší kapacita baterie vliv na funkci fotoaparátu, případně dobije původní nabíječka naplno i tuto baterii? Díky za odpověď, rád bych v tomto měl jasno.

1 komentář u „Info k nákupu náhradního zdroje“

  1. Odpověď redakce

    K Nikonu D300 používám také baterii s vyšší kapacitou – a zcela bez problémů. Kapacita vliv na funkce fotoaparátu mít nemůže, jde spíš o správné napětí. Vyšší kapacita zajistí delší výdrž baterie, jinak se nemění vůbec nic. Originální nabíječka ji nabije, nabíjení jen trvá delší dobu.
    Dejte si pozor, abyste nebyl zklamaný, protože nějaké podezřele levné substituty mají napsáno kdeco, ale skutečnost je jiná (viděl jsem baterii s deklarovanou kapacitou o 50% větší než originál, v reálu ale vydržela spíše méně). Deklarovaná kapacita jako jediný faktor pro koupi baterie není zrovna spolehlivé vodítko; aparátu se nemůže stát nic, ale nákup se nemusí vyplatit. Pokud ovšem jde o substituty jako Avacon, Phottix apod., tedy víceméně ověřené “značky”, pak se vůbec není čeho obávat.

    MS#

    Odpovědět

Napsat komentář