záměna objektivu

Marek

Dobrý den,
vlastním klasickou zrcadlovku Dynax Minolta 505 si, s objektivem AF 28-80. Chtěl bych si pořídit zrcadlovku digitální. Jelikož je klasický fotoaparát neprodejný, chtěl bych využít alespoň objektiv. Je možno tento objektiv použív v nějaké digitální zrcadlovce?
Děkuji Marek

2 komentáře u „záměna objektivu“

 1. Odpověď redakce

  Dobrý den, specifikace objektivu bohužel není dostačující k tomu, abychom mohli s jistotou potvrdit kompatibilitu, ale obecně lze používat objektivy Minolta AF na zrcadlovkách Sony Alpha. Přesto bych si dovolil doporučit, abyste se na tento objektiv nevázal. Na APS-C zrcadlovkách totiž bude jeho ohnisková vzdálenost díky ořezovému faktoru odpovídat přibližně 42-120 mm, což je dost nepraktický rozsah. Všichni výrobci digitálních zrcadlovek nabízejí výhodné základní sety s objektivem 18-55 mm nebo podobným, který odpovídá právě rozsahu okolo 28-80 mm i po přepočtu ořezovým faktorem. Kromě výhodnějšího rozsahu není vyloučené, že nabídnou i vyšší obrazovou kvalitu, ale to už samozřejmě záleží na tom, jak povedený byl původní objektiv pro kinofilm.

  Odpovědět
 2. setový objektiv 28-80 Minolta

  Předchozí příspěvek to vystihuje dobře.Objektiv tam fungovat bude, a
  le žádnou radost Vám neudělá. Sám jsem to zkoušel na Sony Alpha A 700. O něco lépe tam funguje o třídu lepší objektiv Minolta 24-85 /původně z Min. dynax 7/. Ten setový objektiv 18-55 vřele doporučuji. Kreslí bezvadně i na plnou díru. Zánoví se dá pořídit i za 1200,- Kč. Špičkový objektiv je pak Sony AF 16-105. Záleží ovšem také jaké tělo chcete koupit.

  Odpovědět

Napsat komentář