Posun dál

Vilém Holeček

Dobrý den, chtěl bych poradit, jak se posunout dále ve svém focení. Před pár lety jsem si koupil zrcadlovku Canon EOS 400D se setovým objektivem EF-S 18-55mm f/3,5-5,6 II. Po čase jsem si pořídil Canon EF 70-300 mm f/4-5,6 IS USM a Canon EF 50/1,8 II. Focení mě velice baví, ale mám problém hlavě při focení se setovým obekttivem, prostě to není ono a nedaří se mi s ním fotit snímky, jaké bych si představoval. Proto se rozmýšlím nad novým základním objektivem a to je kámen úrazu. Když jsem prohledával fóra a recenze, dočetl jsem se, že Canon obecně nemá snímače na konkurenční úrovni a na lepší časy se podle předešlých generací fotoaparátů neblýská.
Můj první dotaz proto je: Má cenu zůstávat u Canonu, když vím, že po tom co si pořídím nový základní objektiv bude příští krok(+-2 roky) nové tělo?
A druhý dotaz: Jaký základní objektiv aby nahradil můj setový. Hodně jsem hledal a je celkem chválen a za rozumné peníze Tamron 17-50mm f/2.8, ale nevím, jestli není rozumnější se poohlédnout po objektivu s delším ohniskem, protože vím, že tento objektiv budu používat drtivou většinu času. Jak tedy vybrat, 17-50 nebo shánět třeba 17-85? dá se za podobné peníze sehnat srovnatelný objektiv?

Děkuji moc.

1 komentář u „Posun dál“

  1. Odpověď redakce

    Dobrý den, soudím, že přechod k jiné značce nejspíš není ve Vaší situaci řešením. Samozřejmě jsou specifické případy, kdy jedna značka nabízí něco, co konkurence nemá, a skutečně může jeden výrobce technologicky zaostat za druhým, ale trh je jako na houpačce a co platí dnes, bude nejspíš za rok přesně naopak. Pokud najdete něco konkrétního, co konkurence umí a vy potřebujete, klidně přejděte. Ale pokud se bavíme o běžném amatérském focení (bez jakéhokoliv pejorativního nádechu), pak je technika spíše zřídka skutečnou překážkou dosažení působivých fotografií.

    Jestliže cítíte slabinu v objektivu EF-S 18-55mm f/3,5-5,6 II, což může být oprávněný pocit, nahradil bych jej lepším, ale do kompletního přechodu bych se osobně spíš nehnal. K volbě objektivu v tomto rozsahu jsme psali čerstvě například zde: http://www.paladix.cz/poradna/index.php?pid=4937

    Odpovědět

Napsat komentář