souvislý způsob ostření

janko40

Pěkný den.
Prosím o názor která ze značek /C, N, / má propracovanější a přesnější systém kontinuální ostření. Resp. která z těchto značek má zrcadlovky s lepší přesností měření CF ,AF.
Janko40

1 komentář u „souvislý způsob ostření“

  1. Odpověď redakce

    Dobrý den, na podobný dotaz nelze bohužel odpovědět z obecnou platností. Oba výrobci používají několik AF modulů různých parametrů a tomu odpovídá i jejich výkon a přesnost, která se navíc mění podle okolních podmínek (množství světla) a dokonce i podle použitého objektivu. Kromě toho se občas “něco” nepovede výrobci a celý systém pak dostane nelichotivou nálepku, byť se může jednat o problém výrobní řady nebo dokonce jen firmwaru. Podobné potíže potkaly například Canon u profesionálního modelu EOS 1D Mark III. Znám několik fotografů, kteří v té době přešli z Canonu na Nikon, který získal pověst lepšího AF. V současné době si naopak Canon užívá úspěchu s velmi povedeným AF v Canonu 5D Mark III.

    Přesto lze tyto výkyvy považovat za sezonní záležitost a pokud se chystáte budovat systém takzvaně na zelené louce, není příliš pravděpodobné, že byste s jednou či druhou značkou udělal chybu. A naopak, i kdyby teď některý z výrobců “vedl”, až budete za pár let kupovat nové tělo, může to být klidně naopak. Za mnohem důležitější považuji správnou volbu těla a objektivů – jinými slovy, nečekat, že amatérská zrcadlovka se setovým zoomem bude excelovat díky nějakému zázračnému AF modulu.

    Hodně štěstí při výběru.

    Odpovědět

Napsat komentář