Kvalitní vyvolání barevného filmu + fotky

Jan Beránek

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat na možnost kvalitního vyvolání filmu(C41) + zhotovení fotekv Praze nebo v Brně. Je mi jeno jestli bude vyvolání stát 39Kč nebo 139Kč. Jde mi o to, aby se mi na fotkách někdo “nevyřádil”. Fakt upřednostňuji kvalitu před cenou. Dříve jsem vyvolával u p.Karbusického, ale ten co jsem slyšel se už negativy nezabývá.

Prosím o radu a zkušenosti, pomůže mi to.

Díky, Honza Beránek

1 komentář u „Kvalitní vyvolání barevného filmu + fotky“

 1. Odpověď redakce

  Je pravda, že fotografování na barevný film (a film vůbec) se dostává stále více na okraj zájmu a podle toho i vypadá nabídka služeb. A pokud už je služba nabízena, další věcí je kvalita provedení.

  Prvně bych se věnoval vyvolání negativu, protože pokud se na něm někdo vyřádí, půjde nahradit velmi těžko, nebo vůbec. Možnosti jsou dvě, vyvolat si negativ sám, nebo využít služeb laboratoře, které se dá věřit. Domácí vyvolání není složité, dá se bez problémů zvládnout v domácích podmínkách:

  http://www.paladix.cz/clanky/proces-c-41-doma.html

  A laboratoře, se kterými mám kladnou osobní zkušenost, jsou tyto:

  http://www.fotonova.cz/
  http://www.thaliapicta.cz/

  Tím máme kvalitně vyvolaný film a přicházejí na řadu fotografie. Výhodou je, že jde o proces opakovatelný a pokud se mi vyřádí na fotografiích v jednom minilabu, mohu jít jinam. Nevýhodou je, že se mi stále mohou vyřádit na negativu – zaprášením, poškrábáním, … Nejlepším řešením je proto mít doma filmový scanner a ke zpracování svěřit jen data, originál si hýčkat doma. Nebo opět využít služeb laboratoře, které mohu věřit.

  Kvatitně zpracované filmy i fotografie a mnoho radosti za kniplem přeje 🙂

  Honza Seifert

  Odpovědět

Napsat komentář