Lightroom 5 jak zamezit automatické úpravě

wwaalleess

Prosím vás při importu Vše jako develop settings a import settig upravy mám off… Jak se zbavím automatické úpravy.
Natáhnu obrázek do lightroomu 5. kliknu na obrázek develop a hle dramaticky tmavý obrázek je světlý jak banán! Už nevím jak to udělat aby se mi to samo neupravovalo. Víte někdo jak to zrušit jinak ten adobe asi rozkopu?! děkuji za odpověď peace ! 🙂

3 komentáře u „Lightroom 5 jak zamezit automatické úpravě“

 1. Odpověď redakce

  Dobrý den, Lightroom normálně nedělá žádné úpravy sám od sebe, ale takřka jistě vyvolá RAW jinak, než by to udělal originální RAW konvertor výrobce fotoaparátu, respektive než vypadá JPEG náhled v RAWu uložený, který může (dle nastavení) LR přechodně ukazovat. To způsobuje rozdíly jak v jasu, tak v barevném podání – nicméně nemělo by se jednat o tak dramatický rozdíl, jaký jste popsal. Tento rozdíl by se neměl projevit jen v Develop modulu, ale už i v Library (přinejmenším v zvětšení 1:1 – klávesová zkratka Z).

  Pokud jste si jist, že na fotografii nejsou provedeny žádné úpravy, podívejte se ještě na to, jaký máte zvolený profil v Develop modulu (Camera Calibration, Profile). Výchozí profil (Adobe Standard) se obvykle odlišuje od výchozího podání fotografií z fotoaparátu více, ostatní profily se mu naopak snaží přiblížit.

  Samozřejmě tu může být i nějaká nekompatibilita s konkrétním fotoaparátem (seznam podporovaných je zde: http://helpx.adobe.com/creative-suite/kb/camera-raw-plug-supported-cameras.html), pak by stálo za pokus otestovat RAW v Lightroom 5.2 RC (http://labs.adobe.com/technologies/lightroom5-2/).

  Více se bohužel bez dodatečných informací nedá na dálku dedukovat. Chtělo by to upřesnit, z jakého fotoaparátu RAW pochází, zveřejnit někde rozdíl mezi tmavou a světlou verzí z LR, případně přímo vystavit RAW, který zlobí.

  Odpovědět
 2. Dobrý den, nově jsem si pořídil Nikon Z50 a když nahraju fotky do Lightroomu a chci začít s editem, tak fotka je z části upravená (světla, kontrast, barvy, stíny atd), úprava je šílená a já musím nejdříve vše vyklikat na 0 a potom můžu začít s editem. Když jsem měl starý foťák, tak žádný problém nebyl. Děkuji za odpověď

  Odpovědět

Napsat komentář