Blesk Saligor

Rudza

dobrý den mám dotaz 🙂 jde přes nějakou redukci umístit blesk zn. Soligor MZ-340 af na dig.zrcadlovku canon D400 jestli ano kde by se dala koupit díky T.Růžička

1 komentář u „Blesk Saligor“

  1. Odpověď redakce

    Dobrý den, tento blesk se vyráběl se standardní paticí, takže by měl jít používat i na současných DSLR Canon. Zmiňujete redukci, z čehož usuzuji, že Vám blesk nejde na fotoaparát nasadit fyzicky – to by nejspíš znamenalo, že máte verzi blesku pro fotoaparáty Minolta, které využívají nestandardní bleskovou patici. Existují redukce, které nasazení umožňují, ale osobně se domnívám, že se s tímto bleskem nemá příliš cenu zabývat, protože tak či onak nebude se současnými fotoaparáty příliš spolupracovat – určitě nepodporuje pokročilou spolupráci s tělem, takže bude v podstatě fungovat výhradně v manuálním režimu. O pohodlné práci se systémovým bleskem nasazeným na těle tak nelze hovořit.

    Pokud byste mířil k experimentům v oblasti studiové fotografie, pak by se dalo uvažovat o využití blesku jako externího zdroje světla s pomocí dálkového odpalovače. Jelikož tento model není vybaven konektorem pro kabelové připojení, jednalo by se o bezdrátové odpalování buďto světlem vestavěného blesku na fotoaparátu a nebo pomocí rádiového odpalovače. Ačkoliv i toto využití má oproti moderním zábleskovým systémům (ať už na bázi systémových blesků či přímo studiového vybavení) svá omezení, jsou fotografové, kteří podobné blesky tímto způsobem bez problémů využívají.

    Odpovědět

Napsat komentář