Objektiv pro Nikon

Tereza Volfová

Hezký den, mám prosbu. Ráda fotím a mám zrcadlovku nikon d3100 (18-55mm) a ráda bych si pořídila objektiv, hrozně ráda fotím portréty lidí a chtěla bych se poradit zda je na to vhodná objektiv 55-200mm od Nikonu? nejsem si v tomhle vůbec jistá a budu ráda za každou radu! a Ještě jestli má mít ten objektiv stabilizaci optickou nebo nemusí. 🙂 díky!

1 komentář u „Objektiv pro Nikon“

 1. Odpověď redakce

  Dobrý den,

  portréty lidí se obvykle fotí kratšími teleobjektivy, případně základními nebo mírně širokými ohnisky (například v případě, kdy je portrét zasazen do kontextu okolí). Čili na DX zrcadlovce, jako je Nikon D3100, jsou vhodná ohniska přibližně v rozsahu 35 mm až 55 mm. Tato ohniska už ale máte víceméně pokrytá stávajícím zoomem, takže záleží na tom, co přesně Vám na nich nevyhovuje. Pokud potřebujete fotit na větší vzdálenost, může být samozřejmě použitelný i zmíněný zoom, i když většinou se volí spíše objektivy s lepší světelností.

  Omlouvám se, ale bez přesnější specifikace, co přesně Vám nevyhovuje na stávajícím objektivu (např. ostrost, světelnost atd.) nedokážu lépe odpovědět.

  Michal Krause

  Odpovědět

Napsat komentář