Zdroj pro záblesky

Adamovič

Zdravím kolegové,

poslední dobou se moje pole působnosti přesunulo na sporty, kdy si již nevystačím s klasickými systémovými blesky, čili mám na výběr přejít na záblesky s vestavěnou baterií (Fomei Digitalis S600 DC atp.) nebo mě napadla varianta, jestli se dělá nějaký mobilní „agregát či generátor“ – prostě velká baterka, kterou bych píchl místo zdrojového kabelu a mohl bych bleskat v lese veverky. Díky.

1 komentář u „Zdroj pro záblesky“

 1. Odpověď redakce

  Dobrý den,

  mobilní bateriové generátory má ve své nabídce asi většina producentů studiových světel, nicméně mohou být určeny jen pro připojení konkrétních lamp nebo záblesků. Když už ale padlo jméno Fomei, tak zrovna jejich Panther Pro 2000 Power Pack by měl zvládat napájet až tři libovolná zařízení na 230 V/50 Hz s odběrem do 750 W (krátkodobě 800 W).

  Každopádně nevýhodou většiny generátorů může být jejich hmotnost (například zmíněný Panther váží skoro 7 kilogramů), někdy i rozměry, a dost často cena (Panther přes 20 000 Kč, samotný akumulátor v případě výměny přes 10 000 Kč). Zrovna do lesů na veverky bych si tedy asi vzal raději ty systémové blesky 😉

  Michal Krause

  Odpovědět

Napsat komentář