Závada (nastavení) externího blesku Canon speedlite 430ex

Tom

Dobrý den, prosím o radu, co dělat s externím bleskem Canon speedlite 430ex, na němž – na jeho přední straně – soustavně svítí červené pomocné světlo? Rozsvítí se ihned po vložení baterií do blesku a svítí i při vypnutém externím blesku. Prostudoval jsem návod, ale nijak moudrý z toho nejsem. Uvažoval jsem o resetu do továrního nastavení, to lze údajně pouze stiskem tlačítke clear na fotoaparátu, ten můj (Canon EOS 350D) však žádné takové tlačítko nemá. Netuším, jestli se jedná o závadu externího blesku nebo o nějakou chybu v nastavení. Externí blesk i tak normálně funguje, ovšem soustavně svítící pomocné světlo vybíjí baterie. Děkuji za odpověď.

1 komentář u „Závada (nastavení) externího blesku Canon speedlite 430ex“

 1. Odpověď redakce

  Dobrý den,

  podle mého povědomí není na tomto blesku žádné nastavení, které by zapínalo pomocné světlo trvale, respektive určitě ne tak, aby svítilo i při vypnutém blesku. Teoreticky může být zapnuté trvale, pokud je automatické ostření nastaveno na kontinuální, ale opět – při vypnutí blesku by se mělo vypnout i toto světlo. Můžete pro zajímavost zkusit v menu blesku pomocné světlo úplně vypnout (je to funkce C.Fn-04), jestli to bude mít vliv na toto zvláštní chování.

  S resetem blesku bohužel nepomohu – některé zdroje tvrdí, že k tomu dojde zhruba po 10 minutách bez baterií, ale jiní uživatelé tvrdí, že některé parametry i tak zůstanou nastavené.

  Michal Krause

  Odpovědět

Napsat komentář