Vhodné tělo ke Canon 50mm f/1.8 II

Aneta Navrátilová

Dobrý den, ráda bych si v blízké době pořídila Canon eos 100d a k němu objektiv 50mm f/1.8 II. Jsem ale studentka s omezeným rozpočtem, a tak mě zajímá, jestli nevyjde výhodněji koupit v bazaru pouze tělo a k němu zvlášť objektiv. Popřípadě jestli byste mi byli schopni doporučit nějaké tělo podobné (klidně starší levnější typ, ale kvalitově srovnatelné), které je kompatibilní se zminovanym objektivem a také s jakou částkou mám tak počítat?
Děkuji moc za odpověď a přeji hezký den.

1 komentář u „Vhodné tělo ke Canon 50mm f/1.8 II“

 1. Odpověď redakce

  Dobrý den,

  myslím si, že v současné době Canon 100D z druhé ruky nějak extra výhodně neseženete, respektive úspora nebude dle mého názoru stát za omezenou záruku. Díky probíhající akci cashback můžete totiž nyní na nové tělo získat zpět 1300 Kč. Pokud jde o objektiv, doporučuji možná zvážit i objektiv Canon EF 50 mm f/1,8 STM, který je pravděpodobně opticky o něco lepší než EF 50mm f/1.8 II.

  Pokud jde o jiné značky, na zvážení by mohl být fotoaparát Nikon D3300, který je podle mého názoru obrazovou kvalitou možná i o něco lepší než Canon 100D, ale nevýhodou je vyšší cena objektivu AF-S 50 mm f/1,8, takže pokud potřebujete cenu udržet co nejníže, nemůže momentálně Nikon a nejspíše ani jiní výrobci Vámi vybrané kombinaci u Canonu konkurovat.

  S pozdravem
  Michal Krause

  Odpovědět

Napsat komentář