vhodný objektiv

Richard

Dobrý večer,
jsem amatér a potřebuji fotit nábytek ve stísněných prostorech a nechci aby to moc zkreslovalo takže nějaký objektiv se širokým záběrem ale ne rybí oko. chtěl bych ho použít i jako univerzál na focení výletů mám canon eos 650 d co tenhle byl by vhodný https://www.paladix.cz/bazar/index.php?adid=446053

díky odpověď Filák Richard

1 komentář u „vhodný objektiv“

 1. Odpověď redakce

  Dobrý den,

  odkazovaný inzerát už bohužel mezitím jeho autor smazal, takže nevíme, jaký objektiv jste měl na mysli – proto musím odpovědět v obecnější rovině. V zásadě platí, že extrémně širokoúhlé objektivy budou ve stísněných prostorech vždy zkreslovat. Sice ne tolik jako rybí oko, které linie vykreslí zakřivené, ale výrazná perspektiva vede typicky k protažení objektů u kraje. Samozřejmě záleží na konkrétní situaci. Například čelní pohled na pravoúhlý nábytek dopadne lépe než když se jej pokusíte vyfotit ze strany či z výšky.

  Pokud má jít o univerzálnější objektiv i na cesty, asi bych se zaměřil na zoomy s rozsahem ohnisek začínajících na 10 až 12 mm. Ty nabízí jak Canon, tak i třetí výrobci jako Sigma nebo Tokina a liší se nejen rozsahem ohnisek, ale také světelností a pochopitelně i cenou.

  S pozdravem
  Michal Krause

  Odpovědět

Napsat komentář