motiv

Douglas Gordon v DOXu

5.6.2009 - chose - x-pozice
Krátká zpráva. Douglas Gordon ve středu vernisáží zahájil velkou retrospektivní výstavu připravenou přímo pro centrum současného umění DOX. Dík ZdenkoviT jsme měli příležitost se vernisáže účastnit. Instalací i pohodovým průběhem večera jsme byli unešeni. Výstava rozhodně stojí za návštěvu, pobaví i zasáhne.

Recenzovat výstavu Douglase Gordona si netroufám, nemám na to vzdělání ani rozhled. Velmi mě však potěšilo, že v záplavě moderních provokací dnešních výstavních síní je tu někdo, kdo nezapírá svou inspiraci a kontinuitu v uměleckém světě. Nejen mně zpomalené filmové záběry připomněly nedávno nově prezentované Motion Pictures Andyho Warhola, Empire State Building ukazovaná i v Rudolfinu se dokonce v jedné Gordonově instalaci přímo objeví a slavnou Factory připomíná i vtipný a pohodový Gordonův zpěv Velvet Underground vleže na koberci. A podobných asociací k jiným výtvarníkům (Yves Klein, ...) by se našlo více.

Snažil jsem se atmosféru vernisáže přenést i do krátké obrazové reportáže. Snad vás naláká.

chose
http://www.chosee.net
Další články autora

1   2   3   4   5   
1 - výborný ... 3 - průměrný ... 5 - špatný

Možná by vás mohlo zajímat 

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace