Praha pod vodou / Prague Underwater

Pozvánka na výstavu povodňových fotografií z Prahy.

Praha pod vodou / Prague Underwater

V Křížové chodbě a v Rytířském sále Staroměstské radnice bude od 25. října do 23. listopadu 2002 otevřena výstava s názvem Praha pod vodou. Prostřednictvím fotografií více než tří desítek profesionálních fotografů (Jan Šibík, Jiří Všetečka, Karel Cudlín, Roman Sejkot, Tomáš Krist, Michal Růžička, Herbert Slavík, Jan Jindra, František Ortmann, Petr Josek, Jan Zátorský, David Neff, Jiří Pekárek a řady dalších (v této řadě dalších najdete mezi jinými i fotografie našich autorů a redaktorů – Víta Dolejše (Horolezec) a Pavla Poly, pozn. red.)) výstava vypráví unikátní příběh povodně, která letos v létě nečekaně vstoupila do života města
a jeho obyvatel na rozsáhlém území Prahy – od Zbraslavi na jihu, až po Sedlec na severu – a zanechala po sobě stopy s dalekosáhlými následky.

Instalační výstavní postup návštěvníkům umožňuje prožít celou povodňovou apokalypsu od příprav přes pohromu až po následky, a to od jednoho okraje města po okraj druhý. Použité formáty fotografií – od 30 x 40 cm až po metrové a dvoumetrové – příběh povodně vhodně rytmizují a gradují.

Výstavu pořádá Hlavní město Praha pod záštitou primátora RNDr. Igora Němce ve spolupráci se společností Czech Photo. Veškerý výtěžek z dobrovolného vstupného bude věnován na povodňové konto Praha č. 777 777 0700/6000.

Zdroj: Tiskové oddělení OPR MHMP (21.10.2002)

Napsat komentář