Vyšel osmý Temnokomorník

6. ledna 2012 vyšlo osmé číslo časopisu Temnokomorník věnované fenoménu Polaroidu.

Temnokomorník č. 8 - Titulní stránka

Firma Polaroid sice výrobu svých filmů pro instantní fotografii ukončila v roce 2009, ale konec polaroidu nenastal. Naopak, výrobu převzala firma Impossible a od té doby si polaroid opět získává čím dál více příznivců. V Temnokomorníku se dozvíte další podrobnosti například z rozhovoru s Janem Hnízdem – dlouholetým kurátorem fotografické sbírky firmy Polaroid. Dále vám představíme „instantní“ tvorbu fotografů Jířího G. Ksandra, Elinor Scott, Paola Gioli a Pascala Menarda. Formou krátkého rozhovoru uvedeme fotografy Šimona Vejvaničckého, Mikaela Kennedyho a Hannese Caspara. Doporučíme vám knihy od André Kertesze a Sarah Moon.

Dále se dozvíte, jaké jsou nejpopulárnější filmy a fotoaparáty Polaroid, jak se používají a na co je třeba si dát při práci s nimi pozor. Ukážeme vám tzv. transfer polaroidu a představíme PolaChrom – materiál ze 70. let, pro který je typický obrazový šum podobný tomu, jaký dnes známe z digitálních fotoaparátů.

Na závěr uvedeme portfolio italského fotografa Andrei Tonellotto.

Temnokomorník č. 8 - Obsah

Temnokomorníka zakoupíte v našem eshopu a na více jak 500 prodejních místech po celé České a Slovenské republice. Jejich seznam najdete na našich stránkách v sekci „distribuce“.

Karel Rodinal
Šéfredaktor
www.temnokomornik.com
info@temnokomornik.com

Napsat komentář