Mezery na filmu u Pentaconu Six

Ivan

Dobrý den, z
jistil jsem, že můj Pentacon Six (nemám ho moc dlouho) při focení dělá mezi snímky větší mezery, takže na jeden 120 film se vejde 10 snímků. Rád bych se tedy zeptal, zda je možné toto nějakým jednoduchým způsobem seřídit.
Děkuji.

1 komentář u „Mezery na filmu u Pentaconu Six“

  1. Odpověď redakce

    Velice se omlouvám za zpoždění v odpovědi, ale nějak mi zapadla mezi množstvím dalších otázek v poradně. Takže pokud je stav ještě aktuální mohu poradit toto. Bohužel Pentacon Six toto občas dělá. Příčinou může být neopatrné převíjení filmu (třeba i u předchozího majitele). Páčku převíjení je nutné natahovat pomalu a plynule a i ji tak pouštět, tzn. brzdit ji palcem při zpětném chodu. Doporučuji založit starý film a tužkou si na krycí papír naznačit polohu prvního snímku a opatrně přetočit na druhý….atd. až do konce. Tak zjistíte, jaké mezery Vám Six dělá. Při tomto stylu přetáčení by se měly mezery alespoň částečně srovnat. Pokud se ani poté nestane, tak pak pomůže již jen oprava, seřízení a vyčištění stroje. Před dvěma roky jsem si toto musel také projít. Vynikající servis je v Praze v pasáži za Pazderou a divadlem ABC. Seřízení a vyčištění stálo cca 800,- Kč. Foťák jsem dostal jako nový a do dnešního dne šlape jak hodinky.

    Ještě poznámka k zakládání filmu. U mého přístroje se muselo zakládat šipkou ne k tečce na těle, ale cca 2 cm před ní. Tohle si také vyzkoušíte při popisované kontrole navíjení.

    Odpovědět

Napsat komentář