FOTOGRAFOVÁNÍ STARŠÍCH OBRAZŮ

ZUZKA

DOBRÝ DEN,JSEM MOC RÁDA,ŽE EXISTUJÍ TAKOVÉ STRÁNKY.JSEM POZVANÁ OD ZNÁMÉHO NA VÝSTAVU OBRAZŮ,JELIKOŽ RÁDA FOTOGRAFUJI,TAK BYCH SE VÁS CHTĚLA ZEPTAT,JAKÝM CHYBÁM BYCH SE PŘI FOCENÍ MĚLA VYHNOUT.MÁM DOBRÉ VYBAVENÍ,ALE BOJÍM SE ABYCH NEUDĚLALA NĚJAKOU HLOUPOU CHYBU.NEJSEM SI JISTÁ JAK MÁM SPRÁVNĚ OSVĚTLOVAT,PROTOŽE TY OBRAZY JSOU STARŠÍ -VE ZLATÉM RÁMU.ZA KAŽDOU DOBROU RADU BUDU MOC VDĚČNÁ.PŘEDEM MOCKRÁT DĚKUJI…

1 komentář u „FOTOGRAFOVÁNÍ STARŠÍCH OBRAZŮ“

  1. Odpověď redakce

    Předpokládám, že Vám jde o reprodukci obrazů. Při ní musíte dodržet dva následující body:

    1) Nezkreslit geometrii
    Aby se Vám strany obrazu nesbíhaly, musíte umístit fotoaparát kolmo nad střed obrazu. Také se vyvarujte fotografování z přílišné blízkosti, může dojít ke zkreslení okrajů obrazu.
    Zároveň přitom potřebujete objektiv s kratší ohniskovou vzdáleností, u kterého je větší pravděpodobnost, že jeho vadou bude soudkové zkreslení.

    2) Rovnoměrné osvětlení
    Ideální by bylo osvětlit obraz plošným světlem přímo v jeho ose. V takovém případě by se ovšem světlo v obraze odráželo. Proto se používají dvě či více světel (bodových, lineárních či plošných) souměrně po stranách obrazu.
    V nouzi lze použít i jedno světlo, které umístíte po straně obrazu tak, aby se v něm neodráželo a nerovnoměrnost osvětlení minimalizujeme tak, že zdroj vzdálíme co nejvíce je to možné. To je většinou omezeno prostorem a intenzitou zdroje, měli bychom se však snažit, aby vzdálenost od světla ke vzdálenějšímu okraji obrazu nebyla více než 1,1x delší, než vzdálenost k okraji bližšímu.

    S pozdravem
    Tomáš Cihelka

    Odpovědět

Napsat komentář