Kalibrace objektivu

mao

Rád bych se zeptal, jak je to s objektivy Sigma. Koupil jsem 18-125 na Dynax 7D a bylo mi sděleno přímo od Hamy (vyhradní dovozce), že objektivy jsou jakoby v “surovém” stavu, a tak dochází k FF nebo BF (zaostřování před nebo za ostřící bod) a že je vhodné si je nechat zkalibrovat přímo na dané tělo. Dle některých diskuzí se na to nevztahuje záruka.

4 komentáře u „Kalibrace objektivu“

 1. Odpověď redakce

  Myslím, že je to dost podivné sdělení. Objektivy Sigma používám dost dlouho (Nikon SLR i DSLR) a žádný problém s nimi není. Někdy však samozřejmě může nastat situace, kdy je objektiv špatně nakalibrován – pak je nutná oprava, ale záruka by se na ni měla každopádně vztahovat, protože FF nebo BF je zcela jasná funkční závada a objektiv s ní nejde správně používat. Kromě toho když se např. objeví nějaký nový přístroj, Sigma bezplatně poskytuje úpravu objektivů, aby vše fungovalo – např. nyní je problém s objektivy Sigma HSM a tělem Nikon D200 a Sigma nabízí bezplatnou úpravu; nevím proto, proč by se na chybné ostření záruka nevztahovala.
  Objektiv vyzkoušejte a bude-li problém s ostřením nebo čímkoli jiným, požadujte bezplatnou opravu, v rámci záruky na ni máte právo.

  Milan Sýkora

  Odpovědět
 2. Sigma

  No, abyste se nedivil. mam objektiv makro sigma 50/2.8 s filmovou zrcadlovkou Nikon F4 ostri jak ma. S mym Nikonem D1 (myslim ten puvodni D1) ale dost tvrde predostruje, mam nekonecno nekde u dvou metru. V servise AWH na Vinohradech mi bylo ovsem sdeleno, ze se o problemu vi a ze s tim nejde nic udelat, ze proste D1 je s touhle sigmou nekompatibilni a ze mam ostrit rucne, pripadne se jit klouzat.

  Odpovědět
  • sigma

   Problem neni v kompatibilita objektiv s telem aparatu, ale prave AWH servis to neumi opravit jakykoliv problem na telo NIKON. Je to moc jednoduchy, dokonce umim ho opravit sam perfektni. Mel jsem stejne problem s Fuji S2pro a AWH taky neumi nebo nechci opravit jakykoliv rozbity na telo Nikon F80 ktery pouziva na Fuji S2pro. Jen mozna kdyz oni poslat do Nemecku.

   Odpovědět
 3. Minolta Dynax

  je problem prave na Sigma objektiv nebo telo? zkusil jste pouzivat jiny objektiv?a jeste taky ma problem BF nebo FF? kdyz jeste stejne, tak to je znamena nutno potrebuje re-kalibrovano aparat. Je moc jednoduchy, a umim ho opravit taky.

  Odpovědět

Napsat komentář