více blesků na jeden kontakt?

hommerp

Mám Canon D350, dá se z kontaktu v sáňkách pro externí blesk odpalovat dva či tři blesky najednou? Ted myslím čistě jen napojením kontaktů paraelně k bleskům. Zvládne to ten signál? Ctěl bych připojit dva studiový blesky najednou, přes kabel..

1 komentář u „více blesků na jeden kontakt?“

 1. Odpověď redakce

  Můžete samozřejmě připojit více paralelních blesků, pro TTL potřebujete náležité kabely, pro manuální blesky (a studiové) nikoliv.

  Ovšem pozor, přes sáňky lze připojit obvykle blesky s malým napětím na kontaktech, pro ostatní bývá na tělech vyšší třídy tzv. PC konektor. I při velkém napětí by se sice blesky odpálily, ale mohlo by také “odpálit” zábleskovou elektroniku v 350D. Nevím, je-li to Váš případ, musel byste znát napětí na kontaktech a specifikaci fotoaparátu. Zkušenosti sice ukazují, že těla vydrží více, ale kdo by to riskoval.

  Více se dozvíte v diskusi k článku http://www.paladix.cz/clanky/pouziti-manualniho-blesku.html, kde je i odkaz na bližší údaje na http://www.botzilla.com/photo/strobeVolts.html. Tamtéž najdete i odkaz na jednoduchý oddělovač.

  S pozdravem
  Tomáš Cihelka

  Odpovědět

Napsat komentář