rada

Abec

Dobrý deň

Rozhodujem sa medzi objektívmi: SIGMA 3,5-6,3/18-200mm DC ; CANON EF 3,5-5,6/28-200mm DC ; CANON EF 3,5-5,6/28-300mm L IS USM. Pretože môj rozpočet je nižší, uvažujem nad objektívmi s meniteľnou ohniskovou vzdialenosťou. Od toho Sigma má odrádza dosť veľká minimálna clona. Najpriaznivejšie rozhodnutie mi pripadá Canon 28-300mm. Ten má však minimálnu zaostrovaciu vzdialenosť 70cm a objektív 28mm, keď prepočítam koeficientom ohniskovej vzdialenosti (1,6), víde mi z toho dosť chabá 45milimetrovka. No dám predovšetkým na vašu radu (zvážte aj ich prácu s foto Canon EOS 350D).
Zvažujem si zaobstarať aj nejakú foto tlačiareň. Aké parametre by som mal zohľadňovať pri jej kúpe (dosť mám “mišung” pri tých pixeloch)?

Ďakujem

1 komentář u „rada“

 1. Odpověď redakce

  Já se přiznám, že vůbec nerozumím tomu, na co se nás vlastně ptáte? Ty objektivy jsou natolik odlišné, jak určením, tak cenou a provedením, že nepokládám za reálné dát na to rozumnou odpověď. Prostě každý pes jiná ves, není moc co srovnávat.

  Navíc lze těžko hovořit o nižším rozpočtu za situace, kdy objektiv Canon EF 28-300mm f/3,5-5,6 L IS USM stojí trojnásobek ceny těla EOS 350D. Ostatní dva jsou prostě klasika, Canon staršího data určený především pro kinofilm, Sigma již novější výhradně pro digitální zrcadlovky.

  Promiňte mi poněkud nepříjemný tón, ale co na takovýto dotaz očekáváte za odpověď?

  Informace o některých objektivech najdete např. zde:
  http://www.paladix.cz/clanky/objektivy-sigma-pro-digizrcadlovky.html
  http://www.paladix.cz/clanky/canon-ef-28-300mm-l-is-usm.html

  Pozdravuje

  Jan Hlinák

  Odpovědět

Napsat komentář