Praktica BC1 electronic

petrenkovsky

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, copak se asi stalo s mým foťákem již výše uvedeným… Jednou tak fotím a najednou mi jde tíže natáhnout závěrka a převinout film. Zmáčknul jsem spoušť a ozvalo jenom jakési “suché” cvaknutí. Přitom film můžu převinout, kolikrát chci za sebou. Má ještě cenu foťák opravovat? Nerad bych se ho zbavil. Lze nějak závadu opravit?
Děkuji za odpovědi

1 komentář u „Praktica BC1 electronic“

  1. Odpověď redakce

    Vypadá to na “smrt” závěrky – její natahování je spřaženo s převíjením filmu. Pokud se film převíjí (otevřete zadní stěnu a podívejte se, jestli se otáčejí unášecí rolny vpravo od závěrky) a závěrka se nenatahuje (spoušť nereaguje, nebo se závěrka po jejím stisku neotevře), pak v lepším případě mechanicky selhal převod od posunu filmu k natažení závěrky, v horším to má závěrka za sebou komplet. Jen na vybitou baterii to nevypadá, to ostatně můžete vyzkoušet.
    Zeptejte se na to v servisu, ale myslím, že oprava bude v obou případech dost nákladná (pokud to nebude jen nějaká, byť podstatná, maličkost bez potřeby náhradních dílů) – pokud chcete pokračovat ve fotografování s Praktikou, pořiďte si jiné tělo; v bazarech jich je vcelku dost a můžete zkusit i náš bazar na adrese http://www.paladix.cz/bazar/

    Milan Sýkora

    Odpovědět

Napsat komentář