Blesk na Nikon D70

R.Brejník

Chtěl bych si pořídit externí blesk na tento fotoaparát. Existuje nějaká jiná – myslím technicky i finančně příznivější – varianta blesku než jsou blesky SB-600 a SB-800?
Byl bych rád, aby jiná varianta blesku byla plně kompatibilní s D70. Jaký byste mohli doporučit a proč?
Děkuji za odpověď

4 komentáře u „Blesk na Nikon D70“

 1. Odpověď redakce

  Jiné alternativny jistě existují; technicky asi nenajdete nic lepšího než jsou originální blesky, alternativy nicméně budou o dost levnější a technicky se originálům vyrovnají.
  Nejlepší alternativou – kromě býše zmíněných originálních blesků – jsou blesky Sigma EF-500 DG ST iTTL a Sigma EF-500 DG Super iTTL, kromě nich můžete také zakoupit blesk Metz (různé typy) s příslušným SCA-adaptérem.
  Veškeré informace získáte z těcho již zodpovězených dotazů (některé jsou pro D50, ale v tom není žádný rozdíl, D70 i D50 používají stejný sychronizační protokol):
  http://www.paladix.cz/poradna/index.php?pid=1871
  http://www.paladix.cz/poradna/index.php?pid=2006
  http://www.paladix.cz/poradna/index.php?pid=2234
  http://www.paladix.cz/poradna/index.php?pid=2355

  Milan Sýkora

  Odpovědět
  • Vyrovnají?

   Ano, výkonem a pro běžnou práci jistě, DG Super i funkcemi (snad kromě bezdrátového provozu); jde spíš o to, že SB-600 i SB-800 mají kovové patky, tudíž více vydrží mechanicky i při drsnějším zacházení.

   Odpovědět
 2. Neoriginalni komponenty

  FYI: Mam kamarada, ktery ma na Canon 20D blesk Sigma a obcas se mu stane, ze blesk scenu prepali (vyjimecne, ale stane).
  Ja mam na D200 blesk SB600 a zatim se mi to nestalo.
  Zaroven mam zkusenost, ze objektiv Sigma (s HSM) nespolupracuje uplne spravne ve vsech situacich s telem – sekvencni snimani a kontinualni ostreni.
  A posledni bod – sroubovaci blesk bych uz nechtel – aretace otocenim packy je super 😉

  Odpovědět

Napsat komentář