ALLROUND??

cestak

Moc rád cestuji a fotím tedy z 90% jen na cestách. Jsem amatér a používám Nikon D70 se setovým objektivem. Ten mi však nestačí, neboť ne vždy je vše tak blízko, jak je třeba….

Proto si chci pořídit objektiv, jež mi umožní fotit v širším rozsahu. Má otázka je – kombinovat seťák s Nikkor AF-S 55-200mm f/4-5.6G a vystavovat se tak riziku prachu a nepohodlného nošení dvou objektivů či si radši pořídit Tamron AF 18-200mm F/3.5-6.3 a nebo Tamron AF 28-200mm F/3.8-5.6 pro Nikon popřípadě Sigma 28-200 mm F3.5-5.6 COMPACT

Předem říkám, že mě zajímá hlavně porovnání kvality/ceny. Jsem amatér a moc tomu nerozumím a v recenzích se ztrácím, každá říká něco jiného… Je mi jasné, že by bylo lepší mít objektivy s lepší světelností, ale na to nemám peníze. Jak je to velký problém- jsou fotky u těchto objektivů hodně mizerné??

1 komentář u „ALLROUND??“

 1. Odpověď redakce

  Otázku, zda mít více objektivů a muset je měnit (ovšem takto je kvalita obrazu spíše lepší než u univerzálního ultra-zoomu), nebo mít dlouhorozsahový zoom, za Vás nikdo nevyřeší – je to prostě v tom, co preferujete.
  Je jasné, že každá recenze říká něco jiného, protože lidé mívají na stejné věci různé názory.
  Osobně bych si Tamron asi nekoupil, protože – a to se dovíte prakticky kdekoli – je kvalita jeho produkce velmi nevyrovnaná (snad s výjimkou Macro 90, které je na tom o něco lépe, ale stejně nelze tvrdit, že by nebylo možno sáhnout vedle). Objektivy Sigma jsou asi lepší, a to i po stránce mechanické, v poměru cena / výkon také není problém. Volte však spíše objektivy se širším rozsahem (tj. od 18 mm, protože jinak Vám bude při crop-faktoru 1.5 široké ohnisko chybět; 28mm je na DSLR Nikon 42mm, což není zrovna širokáč…)

  Volba bude stejně na Vás – vězte, že základní pravidlo nákupu současné fototechniky tkví v tom, že za stejné peníze dostanete od různých výrobců víceméně stejnou kvalitu. V rozhodování Vám snad mohou pomoci tyto naše články:
  http://www.paladix.cz/clanky/tamron-18-200.html
  http://www.paladix.cz/clanky/objektivy-sigma-pro-digizrcadlovky.html

  Milan Sýkora

  Odpovědět

Napsat komentář