Tokina 17/3,5 ATX-Pro

Čendo

Dobrý deň,
chcem sa spýtať,či je uv.objektív plne kompatibilný s novými dig.telami Canon – ideálne s 5D,a či je možné sa vyjadriť k obrazovej kvalite v porovnaní s Canon 17-40/4.
Ďakujem.

3 komentáře u „Tokina 17/3,5 ATX-Pro“

 1. Odpověď redakce

  a) kompatibilitu neznám, je to relativně starší objektiv, kdy digitální zrcadlovky byly v plenkách. Jedině dotaz na vlastníka či přímo Canon.

  b) objektiv 17-40mm f/4,0 L je objektiv profesionální třídy a zoom, srovnávat ho s pevným ohniskem nemá význam, oba objektivy jsou prostě technicky jinde.

  Osobně razím názor, byť ho zcela nepotvrzuji, že ke Canonu patří Canon. Pokud máte prostředky na EOS 5D, nevidím důvod, proč nepořídit Canon 17-40mm nebo ještě lépe 16-35mm f/2,8 L. Nebudete řešit žádná omezení ani teď, ani v budoucnosti.

  Jan Hlinák

  Odpovědět
 2. doplnenie

  Ja Canon 17-40/4 vlastním,ale rozhliadam sa po nejakom pevnom skle na ohnisku 17mm a menej,lebo nie som celkom spokojný s výsledkami.Mám aj 24-70/2,8,takže horeuvedený rozsah by až tak nechýbal.canon 14mm – je trocha pálka a navyše nie je možné použiť konvenčné filtre.
  Ničmenej vďaka za snahu.

  Odpovědět
  • moje zkušenost

   Tokinu 17mm jsem měl, bylo to dobré sklo, když sjem ho prodával, kupující si enchal udělat odborný test, který dopadl velmi dobře. Prodal sjem ho, protože je to přece jen na FF, ne na digi. Tamy to byl “ani ryba ani rak”, ani široké, ani standart.

   Odpovědět

Napsat komentář