sigma 10-20EX DC+polarizační filtr BW

Libor Mařík

Prosím Vás o konkrétní radu.Mám polarizační filtr BW MRC 77mm(standard-ne slim) a chystám se zakoupit objektiv sigma 10-20EX DC.Nemáte zkušenost,zda u této sestavy nebudu mít problém s vinětací? Předem děkuji za odpověď.

9 komentářů u „sigma 10-20EX DC+polarizační filtr BW“

 1. 16-20 mm

  Praktické zkušenosti se Sigmou 10-20 mm nemám,
  ale v rozsahu 16-20 mm by se polarizační filtr mohl použít.

  Silně o tom pochybuji, že by Sigma s tímto
  filtrem v rozsahu 16-20 mm vinětovala.

  Ohnisková vzdálenost 16 mm pro APS formát je
  ekvivalent 25 mm pro kinofilm, což je zhruba
  hraniční čára od které se používají polarizační filtry.

  Odpovědět
 2. Sigma 10-20 + C-POL B+W 77mm MRC Slim

  Sigmu 10-20 mám a používám na ní cirkulární polarizační filtr B+W 77mm Slim. Nevím, jak je to s vinětací s normálním filtrem, ale s tímto problém není; když se s touto sestavou zachází obezřetně, nedochází k přílišnému ztmavení krajů snímku a fotografie vypadají dobře.
  Platí to ale pro digitál, na film tento objektiv stejně použít nejde; tam mám vyzkoušenou jen Tokinu 17mm (a také vcelku s úspěchem). Zkuste se podívat na toto (snímky se Sigmou 10-20 a polarizákem):
  http://www.photoextract.com/cs/foto/9064.html
  http://www.photoextract.com/cs/foto/7201.html

  MS#

  Odpovědět
  • sigma 10-20 + c-pol b+w 77mm mrc slim

   Děkuju za radu.Sigmu budu mít zítra doma,tak se těším jako malej kluk 🙂
   Díval jsem na Vaše fotky.Pěkné!Díky.Taky přeju rychlé uzdravení.

   Odpovědět
 3. sigma 10-20 na analog Canon

  Zdravím, rád bych věděl zda by šel použít objektviv sigmy 10-20 na Canona EOS 30. Kdyby se někdo našel kdo má zkušenost byl bych velice rád. (Uvědomuju si, že by šel použít případně jen pro delší ohnisko) Zajímá mě jestli by to spolu vůbec komunikovalo. Ten objektiv bych používal primárně na Canonu 10D.

  Díky za každé info
  M.Kučera

  Odpovědět
  • sigma 10-20 na analog canon

   Mě by zase zajímalo,jak to je s bajonetem u neoriginálních objektivů-mají všechny taky výstupek,aby nešly nasadit na starší nebo kinofilmová těla?(jako Canon EFs objektivy)
   Mám EOS D10 a na ten například setový 18-55 nanasadím(bez vlastnoruční úpravy-uřezání výstupku).

   Odpovědět
  • sigma 10-20 na analog canon

   Taky by mě zajímalo,zda by ta sestava byla použitelná.Včera jsem někde na webu narazil v diskuzi na někoho,kdo tvrdil,že na kino SLR canonu sigmu zkoušel a je údajně použitelná v rozsahu ohniska cca 17-20.Zítra sigmu už budu mít doma.Na D70 padne jako ulitá a na kino F75 se ji chystám odzkoušet,zda ji lze skutečně tak použít.

   Odpovědět
  • Sigma 10-20 na analog canon

   Na EOS 30 (a na jakýkoli jiný EOS analog) by objektiv šel nasadit, šlo by s ním i fotografovat (v komunikaci tělo + objektiv) by problém být neměl, ale bylo by to k ničemu – obraz by byl jen ve středu pole a rohy by byly černé, neboť objektivy pro DSLR s APS-C/DX čipem vykreslují menší obrazový kruh než objektivy pro kinofilm.

   MS#

   Odpovědět

Napsat komentář