redukce k objektivům

Martin Krs

Dobrý den,
mám následující dotaz. Jelikož vlastním fotoaparát Chinon CP-5 s řadou objektivů a fotoaparát Canon 300D, zajímá mne zda existuje redukce k objektivům K-bajonet na Canon EF.
S pozdravem
Martin Krs

3 komentáře u „redukce k objektivům“

 1. Odpověď redakce

  Obecně při použití redukcí pro nasazení neoriginálních objektivů (např. M42 apod.) na tělech Canon EF platí, že nefunguje autofokus, nefunguje elektronické ovládání clony z těla fotoaparátu a signalizace nastavené clony na displeji přístroje. Fotografovat je možno v režimu manuálním nebo automatika s předvolbou clony, přičemž měření světla je možno při pracovní cloně (tj. po zaclonění na požadovanou clonu kroužkem na objektivu).

  Tato redukce by měla jít vyrobit a pokud to průměry bajonetů Pentax K a Canon EF dovolí, tak půjde objektiv zaostřit i na nekonečno. Tuto informaci si ale nechte předem potvrdit u výrobce redukce!

  Redukce na zakázku vyrábí servisní oddělení firmy FotoŠkoda v Praze. Již mně tam několik různých redukcí na zakázku vyráběli.
  http://www.fotoskoda.cz/

  Pokud se rozhodnete tento servis využít, prosím budu rád, když mi dáte vědět jak výroba redukce dopadla.

  Odpovědět
 2. pentax K -> EOS

  jako ukazku toho co jde vyrobit bych asi brat http://www.cameraquest.com

  pokud si pamatuju tak nabizeli jen Pentax K -> EOS APS-C – u normalnich EOS fullframe totiz nejspis bude vadit packa prenosu clony. pokud ji vyjmete, nemel by byt problem v zadnem pripade.

  Odpovědět

Napsat komentář