Nikon D70s – dlouhé expozice

Radek Altmann

Zdravím,
mám problém při dlouhých expozicích. Po vypnutí začne blikat na displeji “job nr” a blika porad dokud fotak nevipnu a nezapnu. Fotka je po zapnuti na karte ulozena. Nevíte kde by mohl být problém.

Je k dispozici na D70s nový frimware?

Díky

1 komentář u „Nikon D70s – dlouhé expozice“

  1. Odpověď redakce

    Podívejte se do manuálu do kapitoly o dlouhých expozicích. Najdete tam, že ten nápis se tam zobrazuje tehdy, pokud máte v menu aktivovanou funkci pro redukci šumu při dlouhých expozicích (Long Exp NR). Funguje to tak, že foťák vlastně exponuje dvakrát – jednou normálně a jednou “pouze tmu”, tj. trvá to přesně tak dlouho, jak dlouho jste exponoval. Pak z té exponované tmy zjistí, jaký šum byl exponován a ten se pak softwarově pokusí z původního snímku “odečíst”. Pokud foťák vypnete během tohohle procesu, tak původní snímek neztratíte, ale redukce šumu nebyla dokončena. Jsou dvě možnosti – buď to v menu nastavte u téhle položky, aby se neprováděla nebo to nechte doběhnout do konce.

    O nových verzích firmware se informujte na stránkách technické podpory Nikon, mají to udělané poměrně přehledně, jen se tam musíte zaregistrovat.

    Odpovědět

Napsat komentář