Objektiv pro EOS 30V date

Jerry

Pro EOS 30V Date si chci pořídit základní objektiv – buď Canon 28-135mm f/3.5-5.6 IS USM, nebo Tamron SP AF 28-75mm f/2.8 XR Di LD Asph IF.
Chci fotit krajinu a portrét.
Umíte mi poradit, jestli je lepší světelnost, nebo IS, případně jak “kreslí” tyto objektívy?
Děkuji

1 komentář u „Objektiv pro EOS 30V date“

 1. Odpověď redakce

  Oba objektivy patří mezi kvalitní optiku, ostatně opět zde platí, že dnes se jednak špatné věci moc neprosadí, jednak že značkové věci v podobných cenových relacích mívají i dost podobné vlastnosti.

  Pokud chcete fotografovat portrét, pak bych doporučil spíše objektiv s nižší světelností (v tomto případě tedy Tamron), abyste mohl využít i velmi malou hloubku ostrosti při cloně 2.8, a to i na delším konci. Univerzálnější využití má ale Canon, protože delší ohnisko než 75mm využijete dost často jak v krajině, tak i při portrétu.

  Možná Vám připadá, že doporučuji obojí, ale je totiž dost problematické najít kompromisní objektiv zrovna pro portrét a krajinu, protože požadavky na tyto žánry se dost liší. Já osobně bych to udělal asi tak, že bych si pořídil Canon jako univerzální zoom a poté nějaký pevný objektiv s delším ohniskem, cca kolem 100mm – zajímavou volbou jen např. Tamron 90mm f/2.8 Macro: jeho pořízením získáte krom objektivu využitelného pro portréty také vynikající pravý makroobjektiv s měřítkem zobrazení do 1:1.

  Milan Sýkora

  Odpovědět

Napsat komentář