Panasonic LUMIX DMC-LZ5

Alena Pagáčová

Dobrý den,
mám tento fotoaparát s paměťovou kartou SD Kingston 2GB, ale velké problémy mi dělají AA baterie. Používám nabíjecí baterie GP2100, ale již při zapnutí fotoaparátu se mi ukazuje necelá baterie. Při pohotovostním režimu mohu vyfotit pouze 20ks fotek poté je baterie vybitá. Nevím, co dál, baterie jsou staré necelé 2 měsíce a fotíme jen příležitostně.
Děkuji za odpověď,
Pagáčová

1 komentář u „Panasonic LUMIX DMC-LZ5“

 1. Odpověď redakce

  Jedna věc jsou nabíjecí baterie, druhá věc je kvalitní nabíječka – a tam bych hledal problém. Ne každá nabíječka, zejména ne taková, která se dodává se sety baterií GP, je kvalitní a dokáže baterie (resp. akumulátory) nabít na jejich plnou kapacitu.

  Takže nepochybně bude “lékem” pořízení kvalitní nabíječky, která nemá jen časový spínač, ale baterie při nabíjení průběžně kontroluje a podle toho upravuje nabíjecí proud. Od věci také není nabíječka, která má vybíjecí obvod – ten totiž napřed baterie zcela vybije a poté nabije; možná tím klesá jejich životnost, ale na druhé straně je plně využita jejich kapacita, což je pro fotografování asi důležitější než to, že budete muset koupit nové akumulátory dříve, než kdybyste je nabíjela nějakou špatnou nabíječkou a nikdy jejich kapacitu nevyužila.

  Zkuste se podívat např. na nabíječky Ansmann nebo Sanyo; já používám Ansmann PowerLine 4 a s kapacitou či “výdrží” baterií nemám jediný problém, a to ani např. v energeticky dost náročném blesku Nikon SB-80DX.

  Milan Sýkora

  Odpovědět

Napsat komentář