Fujica STX-1n

Pásek Pavel

Na tomto fotoaparátu je bajonet X-Fujinon. Není náhodou tento bajonet shodný s některým bajonetem od jiného výrobce? Jde mi o to, že ho mám jen se zákl. objetivem a chtěl bych si pořídit i jiné objektivy – širokáč, tele, zoom. Nikdo objektivy s tímto bajonetem neprodává.
Pomohla by mně i třeba redukce na M42, dá se ještě někde sehnat?
Díky za odpověď,
Pásek Pavel

2 komentáře u „Fujica STX-1n“

 1. Odpověď redakce

  Bohužel, bajonet Fuji jednak není shodný s jiným bajonetem, jednak už jej nepoužívá ani mateřská firma – ta totiž na svých nových DSLR přešla na bajonet Nikon F.

  Redukce “bajonet-bajonet” se vyrábí poměrně obtížně, ale prakticky to aspoň někdy lze. Lépe (a téměř určitě) to půjde na závit M42, což je mimochodem asi nejlepší řešení, jelikož objektivů s M42 je hodně a jsou velmi dobré (staré Pentaxy nebo Carl Zeiss Jena). Prakticky lze na M42 sehnat objektivy od rybího oka do 1000mm, nabídka je opravdu široká.

  Pokud se nebude redukce normálně prodávat (což asi opravdu nebude), můžete si ji nechat vyrobit. Měli by to umět ve FotoŠkoda, už jsem od nich viděl zcela neuvěřitelné redukce, které fungovaly naprosto bez chyby…
  http://www.fotoskoda.cz/default.asp?ids=534&idm=434

  Milan Sýkora

  Odpovědět
 2. Redukce

  Taková redukce (M42/Fujica) se vyráběla dokonce snad i přímo u Fuji.Možná ji mám ještě někde doma.Nepotřebuje optický člen,takže nezhoršuje kresbu.
  Taky se ještě dají koupit Tamron objektivy s výměnnými koncovkami Adaptal-i na Fuji.Nové to vychází celkem draho,ale snad by se dala taková koncovka někde v bazaru ještě koupit.

  Odpovědět

Napsat komentář