SIGMA EF-500 DG SUPER

Kamil KONEČNÝ

Mám dotaz týkající se blesku SIGMA EF-500 DG SUPER. Už jsem si ho objednal k mojí D70-ce. Záhy potom mě jistý fotograf začal od koupě tohoto blesku velmi odrazovat s tím, že neměří přesně a vypaluje se u něj plexisklo. Zajímalo by mě, zda je to opravdu tak. Někde na Vašich stránkách jste ho myslím doporučili jako dobrou alternativu k originálním bleskům. Já věřím, že SB-800 je skvělý, ale je taky o dost dražší.
Děkuji za odpověď

4 komentáře u „SIGMA EF-500 DG SUPER“

 1. Odpověď redakce

  Blesk EF-500 DG mám a není s ním žádný problém – používám jej na D70, D50, F80, F90x a F-801s. Pokud mohu posoudit, měří normálně – ono to totiž není tak, že by měřil sám blesk (tedy pokud není v manuálním režimu, ovšem předpokládám, že nejvíce se používá TTL); měří TTL čidlo blesku ve fotoaparátu. Kromě Sigmy mám ještě SB-80DX (a Sigmu jsem kupoval kvůli DSLR, když Nikon zas jednou – podle mě zcela zbytečně – změnil synchronizační protokol). Výsledky mi připadají srovnatelné, originál blesky Nikon toho asi mechanicky víc vydrží (mají kovovou patku apod.), ale při normálně opatrném zacházení jako s každou foto-technikou, toho Sigma vydrží také dost. Sigma EF-500 DG Super podporuje všechny funkce těla D70, stejně jako SB-800 a SB-600.

  O vypáleném plexisklu jsem nikdy neslyšel – používám blesk cca 2 roky a nevšiml jsem si v tomto směru žádných nežádoucích změn. SB-800 nebo SB-600 jsou lepší blesky, ale jde o to, kolik chcete investovat – a právě u EF-500 je poměr ceny, kvality a výkonu myslím velmi dobrý. Myslím, že se nemusíte bát.

  Milan Sýkora

  Odpovědět
 2. No problema

  Používám asi 1.5 roku na Canonu a žádný problém.. spokojenost..
  Poměr cena x výkon je skvělá.. :o)

  Odpovědět
 3. V poho..

  Mám ke své D80 a F-801s tu levnější verzi Sigma EF-500 DG ST (ne-Super) a taktéž vše bez problémů…

  Odpovědět
 4. Vypalování plexi

  Mě se u něj plexi vypaluje taky!dal jsem ho naklamaci ale po pul roce zase tak tam jdu znovu…jinak je super

  Odpovědět

Napsat komentář