Koupě analogové zrcadlovky

Jiří Šrejma

Dobrý den.
Vlastním analogovou zrcadlovku Canon EOS 300 a chtěl bych si pořídit ještě druhé tělo. Zamlouvá se mi starší EOS 5 a tímto bych se chtěl zeptat, čeho bych se měl vyvarovat a jestli koupí v bazaru neprohloupím. Nebo co byste mi tak doporučili? Potřeboval bych trochu rychlejší stroj.
Předem děkuji za odpověď

4 komentáře u „Koupě analogové zrcadlovky“

 1. Odpověď redakce

  EOS 5 je jistě dobrý přístroj, jeho problém při nákupu v bazaru spočívá v tom, že často toho stroje mají za sebou víc než dost a jejich opotřebení je opravdu značné. Dejte si pozor na praskliny pláště (zejména kolem hranolu), na známky pádu přístroje (hrany apod.), na opotřebení bajonetu, zvuk závěrky (nesmí chrastit), na chod převíjecího motoru (žádné pazvuky), dále na vzhled lamel závěrky (musejí být rovné a ničím nepotřísněné).
  Nicméně EOS 5 není zrovna nějak moc rychlý stroj. Být Vámi, volil bych spíš EOS 30/33, ideálně EOS 30/33V, který se stále vyrábí, a přesto v bazarech nestojí nijak přehnaně moc; zauvažujte také nad battery-packem pro použití s tužkovými bateriemi AA. EOS 30 je jednak rychlejší, jednak novější (lepší měření apod.), jednak toho bude mít za sebou podstatně méně než 5, který bývalí majitelé-profesionálové moc nešetřili.
  V bazaru můžete natrefit na vzácně zachovalé kusy (víceméně výjimečně), ale také na vyložené vraky, takže uděláte jedině dobře, když si s sebou k nákupu vezmete někoho, kdo přístrojům rozumí a pár už jich měl v ruce.

  Milan Sýkora

  Odpovědět
 2. Ještě bych doplnil,

  že EOS 5 je nejen fousatý, ale nespolupracuje se systémovými blesky v celém rozsahu jeho možností.

  Osobně vidím EOS 5 jako technickou zajímavost, ale raději bych sáhnul po 30/33.

  Odpovědět
 3. Návod k Canonu Eos 300

  Dobrý den má menší problém,koupil jsem si starší Canon Eos 300 a nemohu k něj sehnat český manuál .Mohli by jste mi pomoci kde jej najít? Děkuji.

  Odpovědět

Napsat komentář