Batery pack?

Daniel

Zdravím,
neviete náhodou, či by sa dal kúpiť k foťáku Panasonic FZ8 batery-pack a predlžená spúšť? A ako najlepsie dostat fotky z karty, ktorá je už naformatovaná – nemusíte pisať podrobnosti, len mi napíště program, s ktorým máte naj. skúsenosti.

1 komentář u „Batery pack?“

 1. Odpověď redakce

  Pokud vím, tak battery-pack pro FZ8 v nabídce Panasonic nemá. Možná existuje nějaký neoriginální, ale to bývají dost pofidérní zařízení (např. neoriginál battery-pack pro Nikon D70 od firmy Delta je v praxi víceméně nepoužitelný, přesto poměrně nesmyslně drahý).
  Kabelové spouště jsou ve 2 typech: DMW-RSL1E (pro L1 a FZ50) a DMW-RS1E (pro L1 a FZ20). Oba typy by měly jít i na FZ30, ale o FZ8 jsem nikde nic nenašel.
  http://www.panasonic.cz/vyrobek.aspx?id=BBOI_3585
  http://www.panasonic.cz/vyrobek.aspx?id=BBOI_2060

  Zkuste kontaktovat zastoupení Panasonic, tam by měli kvalifikovaně odpovědět; záleží hlavně na tom, zda má Váš přístroj konektor na kabelovou spoušť jako výše uvedené typy.

  Záchrana dat z karty je možná jen v případě, že nebylo místo fyzicky přepsáno jinými daty, pak už není záchrana možná. Já jsem použil jen asi dvakrát program od firmy SanDisk, který je dodáván s kartami Extreme III; jmenuje se RescuePro:
  http://www.sandisk.com/Products/ProductInfo.aspx?ID=2195

  Milan Sýkora

  Odpovědět

Napsat komentář