Canon 400D nebo Pentax K10D ?

Jakub Krečmer

Co je podle vás lepší? Nebo mi doporučte jiný stroj. Mám omezené finance max. 27 tisíc i s objektivem. Děkuju

4 komentáře u „Canon 400D nebo Pentax K10D ?“

 1. K10D

  Napřed si ujasněte, co od přístroje chcete. Takto totiž srovnáváte “hrušky s jablky”. Pokud porovnáváte Vámi uvedené přístroje, chtě nechtě dojdete k poznání, že Pentax je lepší snad ve všem – jenže je to hlavně proto, že přístroje jsou z různých řad: zatímco 400D je lidový model jednoduché DSLR, K10D je špičkový model Pentaxu, byť je prodáván za cenu velmi dobrou.
  Já – pokud bych zatím neměl žádný systém, abych si neboural kompatibilitu – bych v tomto případě určitě sáhl po Pentaxu K10D, jelikož má vlastnosti, o kterých se 400D ani nezdá – zejména vlkhotěsné a prachotěsné kovové tělo, kompatibilitu s manuálními objektivy s bajonetem Pentax K (a těch je zatraceně hodně), rychlé sériové snímání bez omezení, unikátní D/A převodník a obrazový procesor, větší rozlišení… atd.
  Za tuhle cenu je K10D opravdová pecka, otázkou ale je, jestli Pentax dokáže tohoto faktu využít i marketingově, zatím v tom má dost velké mezery (oproti např. Canonu nebo Nikonu).

  MS#

  Odpovědět
 2. Canon 400D vs Pentax K10D

  Omlouvám se, že se jako laik pletu mezi odborníky, ale nedalo mi to. Myslím, že o technických kvalitách Pentaxu K10D nelze pochybovat, ale pro mě jakožto dosti líného konzumenta jsou i další kritéria výběru. Laicky se zeptám – je výběr příslušenství, zejména objektivů, ke zmíněnému Pentaxu tak bohatý, jako k Canonu? Mám tím na mysli i third-party výrobce. Další věc, nedělá třeba Sigma některé objektivy v USM provedení jen s bajonetem Sigma, Canon a Nikon? Mám nejasný dojem, že i “klasická” Sigma 70-200/2.8 pro Pentax je bez USM, to by určitě omezilo rozsah použití. SDHC karty – je dostatečný sortiment a kapacita? Další věc je výběr při prodeji z druhé ruky, myslím, že v bazarech i zde na Paladixu je na Canony téměř vše.
  Nedovoluji si tazateli radit, ale ve srovnatelné třídě jsou modely Pentax K10D a Canon 30D, který teď cenově velmi propadl. Pentax má nepochybně výhodu vlhkotěsnosti, stabilizace a prachotřesu, ale v ostatním vidím vítězit Canon.
  Ještě jednou se omlouvám za svůj neomalený vstup.

  Odpovědět
  • canon 400d vs pentax k10d

   Nemusíte se omlouvat, je to samozřejmě naprosto k věci… Je fakt, že na příslušenství se spousta lidí kouká až po nákupu těla a pak odchází zklamáni. V tomto ohledu Pentax nestíhá minimálně o třídu…

   Odpovědět

Napsat komentář