Yashica 35 FC

KITTbx

Dobrý den..
Zakoupil jsem si prostřednictvím aukce Yashicu 35 FC /mám již zrcadlovku FRI/ a mám dotaz stran nastavování metrů či stop na boku objektivu, ono tam je sice nastavení pomocí piktogramů a dá se také použít dálkoměr, ale je zde i nastavení metrů či stop v rozsahu 10-40m, které se provádí pomocí páčky s pojistným mechanismem a zde se ptám: složí k nastavení dálkoměru, vzdálenosti, či… ?
Dále mám tam 2 knoflíkové batrie, ktré zjevně již mají svou životnost za sebou, je za ně náhrada a kapacitu mají jakou?
No a Závěrem najde se u někoho chuť mi dát “návod jak na to”… 😉
Snad jsem svůj dotaz podal dobře…
Děkuji JK

2 komentáře u „Yashica 35 FC“

 1. Odpověď redakce

  Tento přístroj jsem nikdy neměl v ruce.
  Ale napadlo mě, že pan Roman Dubravský se hodně zajímá o dálkoměrné přístroje, jednak je opravuje a krom toho také vlastní Yashicu 35FC, takže Vám jistě bude umět poradit.

  Podívejte se na jeho web a zkuste ho kontaktovat:
  http://web.telecom.cz/lsr/roman/index.html
  Roman Dubravský
  Telefon: 724 102 829
  E-mail: rdu@atlas.cz

  Jinak do 35FC patří 2 baterie PX640 (1.35V), které se už nevyrábějí (byly to rtuťové články). Existují různé substituty, ale ty jsou často drahé. Lepší je použít redukci, kterou – pokud vím – prodávají ve FotoŠkoda, v oddělení bazaru. Kdyby neměli, jistě ji umějí vyrobit.

  Milan Sýkora

  Odpovědět
 2. Děkuji

  Podruhé jsem se dotazoval a podruhé jsem od Vás dostal odpověď, jenž mne plně uspokojila a navedla mne na velice ochotného člověka a odborníka chci tedy poděkovat Vám i panu Romanu Dubravskému – DÍKY !!!
  Jiří Kalabza

  Odpovědět

Napsat komentář