fotogalerie

Čenda

Dobrý den,
je možné, že tu tenhle dotaz již zazněl, ale přesto by mne zajímalo, zda nevíte o nějaké internetové fotogalerii, která se zabývá pouze klasickou nedigitální fotografií, kam by člověk mohl volně vkládat své výtvory. V lepším případě s nějakou diskuzí s lidmi, kteří se v tom třeba trochu vyznají a jsou schopni objektivní kritiky. Hledám něco takového již dlouho a stále bez výsledku.
Děkuji.

4 komentáře u „fotogalerie“

 1. Odpověď redakce

  Dobrý den,

  webových galerií je spousta, nicméně moc nechápu ten požadavek “pouze analogové fotky”. Ve své podstatě by to znamenalo, že byste tam musel mít ty papírové zvětšeniny, protože v opačném případě se jedná tak jako tak o fotku digitální – byť nevznikla v digitálním fotoaparátu, ale prošla digitalizací na skeneru. Jaký je tedy mezi tím ten rozdíl? Já ho tam nějak nevidím. Ve fotkách spíš hledám nějaké sdělení nebo “krásno”, které mě buď osloví nebo ne a je mi celkem jedno, jak ta fotka vznikla (jakou technikou, jakým postupem).

  Stejně tak pojem “objektivní kritika” – něco takového podle mě neexistuje. Vztah pozorovatele a fotky je naopak jednoznačně subjektivní záležitost a každý to vnímá jinak a po svém. Co se líbí jednomu, nemusí se líbit druhému a naopak. To je právě na fotce to pěkné, každý si v ní totiž může najít to, co se mu líbí nebo ji nechat bez povšimnutí, pokud se mu nelíbí.

  S pozdravem

  Pavel Pola

  Odpovědět
 2. fotogalerie >analog

  Za sebe mohu říci, že chápu ten pojem nedigitální foto, tak, že i když je fotografie naskenovaná je ZCELA a jednoznačně patrné, že jde o fotografii naskenovanou, tudíž nezapře svůj původ v analogu /není li ovšem upravená šikovným prográmkem a nebo naskenovaná dobrým filmovým skenovacím zařízením,ale i tak je to analog/, pak má možná smysl hodnotit takové fotografie, ale zase je to už jednou naskenované takže = není to totéž co na papíru atd. atd.
  Určitě je pravdou, že fotografie musí mít svého ducha a musí oslovit…
  Je myslím lhostejné zda pochází z mokré či suché cesty…
  Po shlédnutí fotografií “našich zasloužilých” redakčních” členů či “příznivců”, musím jen konstatovat kdo umí ten umí a je jedno jestli tak či onak … 😉

  Odpovědět
 3. analog

  Já zcela chápu svého analogového kolegu, protože mi stále více připadá, že na internetových galeriích je spousta digitálistů-cvakalů, kteří úplnou čirou náhodou mezi svými deseti tisíci fotkami za půl roku vyberou jednu, která sklidí aplaus, ať u amatérů, či profíků…Fotografování způsobem pokus-omyl mi přijde vůči nám analogistům jako….Moc dobře vím o čem mluvím, protože jsem vlastnil také D-SLR a několikrát jsem se přistihl jak také jenom bezduše “cvakám”.Vykašlal jsem se na to a mohu říct, že opět u každého snímku dávám patřičnou péči a přemýšlím,než stisknu spoušť (hlavně proto že to není zadarmo!!!).Myslím, že tohle je hlavní podstata dotazu.Omlouvám se všem koho jsem tímto pohoršil nebo pobouřil, ale je to bohužel tak, jinak by to samozřejmě bylo fuk…

  Odpovědět

Napsat komentář