CF

vladan gryc

Dobry den.
Potřeboval bych poradit,jakou CF mam koupit do KM D5D tak,aby byla rychla co se přenosu dat tyka,a zaroven nejvhodnější pro tuhle d.z.
Děkuji za odpověd,Vladan.

1 komentář u „CF“

  1. Odpověď redakce

    Dobrý den, Konica Minolta Dynax 5D s ohledem na dobu uvedení (rok 2005) pravděpodobně nevyužije naplno možnosti novějších paměťových karet s UDMA 133 (bývají také označené rychlostí 130 MB/s). O podpoře karet s UDMA 66 (také někdy označovaných rychlostí 60 MB/s) jsem bohužel nezjistil konkrétní informace, ale tato specifikace byla uvedená v roce 2004, čili je možné, že jí Dynax 5D podporuje. Tomu nicméně nenasvědčuje například nástroj pro ověření kompatibility paměťových karet a fotoaparátů na webu firmy SanDisk, který pro D5D doporučuje kartu Extreme III s rychlostí rozhraní 30 MB/s. S těmito kartami mám osobně dlouhodobě dobré zkušenosti, takže bych je za sebe rovněž doporučil, byť patří spíše k těm dražším.

    Pokud jde o kapacitu, fotoaparát podporuje FAT32, takže by neměl mít problém s paměťovými kartami větších velikosti. Já osobně preferuji raději více karet s menší kapacitou, protože v případě závady karty v terénu mohu fotografovat s těmi dalšími. Proto jsem si oblíbil kapacitu 8 GB. To už je ale samozřejmě čistě subjektivní přístup a věřím, že jiným fotografům může vyhovovat spíše jedna velká karta.

    Odpovědět

Napsat komentář