Kam dál ze SONY A230?

Martin Čepela

Rád uvítám rady na názory k otázce z nadpisu. Mé dilema je takové, že nevím zda změnit značku nebo pokračovat v SONY. Jsem velmi mírně pokročilý amatér, ale můj miláček už prostě nedostačuje. Zejména při focení moto závodů. Na SONY mám objektivy, blesk apod. Nicméně od nových těl mě mírně odrazuje použití elektronického hledáčku a nebudu zakrývat, že i cena. Uvažuji případně o Nikonu D5100 nebo v doprodeji D90 Děkuji za rady a názory.

1 komentář u „Kam dál ze SONY A230?“

 1. Odpověď redakce

  Dobrý den,

  kompletní výměna systému je vždycky poměrně zásadní krok, který je třeba důkladně promyslet, a zároveň počítat i s tím, že je většinou finančně ztrátový. Přesto to ale neznamená, že by vždy postrádal smysl – důvody, které jste uvedl jsou racionální a já osobně bych se ke změně v tomto případě asi také mírně klonil. Obecně platí, že to chce myslet i do budoucna, protože čím později se ke změně odhodláte, tím více to asi bude “bolet”.

  Pokud jde o volbu konkrétního modelu, oba zmíněné fotoaparáty jsou velmi solidní, nicméně osobně mi připadá, že D90 disponuje spolehlivějším AF (přestože mám pocit, že by se mělo jednat o totožný modul). Kromě toho se mi výrazně lépe drží, což je ale subjektivní aspekt. Na druhou stranu je třeba říct, že je to zhruba 4 roky starý model – určitě ne špatný, ale vývoj jde rychle dopředu.

  Jednoznačnější odpověď na Vaší otázku vám bohužel dát neumím, ale držím palce, abyste měl při výběru šťastnou ruku 🙂

  Odpovědět

Napsat komentář