SIGMA 70-200mm APO DG HSM EX+teleconvertor SIGMA 2x DG EX = problém

Jan Krumpholc

Ahoj,
koupil jsem z druhé ruky v nadpise zmíněný objektiv a telekonvertor. Vyskytl se ovšem problém.
Objektiv s kovertorem neostří, ale to bych ve výsledku i oželel. Co je horší, objektiv s konvertorem se nechce zaclonit. Informace convertor přenese a přepočítá – v hledáčku a pak i v exifu vidím clonu, čas, min a max ohnisko a také aktuální nastavené ohnisko, či vzdálenost kam ostřím. Všechno tam prostě je, ale objektiv se při focení ani náhledu DOF nepřicloní. Kde hledat problém? Jde to nějak vyřešit? Co koupit teleconvertor jiného výrobce – např Kenko?
Dík za nápady!

1 komentář u „SIGMA 70-200mm APO DG HSM EX+teleconvertor SIGMA 2x DG EX = problém“

 1. Odpověď redakce

  Dobrý den, tento konvertor a objektiv by měly být plně kompatibilní. Zkuste se podívat, jestli nejsou na některém z nich zoxidované nebo zašpiněné kontakty. Pokud ne, bude třeba zjistit, jestli je vada v konvertoru nebo v objektivu – nekupoval bych asi naslepo rovnou jiný konvertor.

  Pokud se potvrdí, že problém je v konvertoru, můžete zkusit i jiného výrobce. Kenko skutečně obvykle spolupracuje s nejrůznějšími objektivy – i s takovými, které by oficiálně konvertor neměly vůbec podporovat. Teoreticky může nastat problém s mechanickou kompatibilitou, ale u zoomu 70-200 bych to neočekával.

  Jinak z vlastní zkušenosti radím spíš konvertor 1,4× – měl jsem „dvojkovou“ Sigmu právě se 70-200 HSM (starší verze bez DG) a kvalita byla na dlouhém konci za hranou akceptovatelnosti.

  Michal Krause

  Odpovědět

Napsat komentář