motiv

Fotografický jarní výlet s tajným cílem - Kutná Hora

A je to tady. Budík řinčí jak splašený a tělu se nějak nechce… vždyť je taky sobota. Venku ale již nesměle vykukuje Slunce a šmolka za střešním oknem avizuje parádní počasí. Tak hurá na nohy a rychle na sraz výletu s tajným cílem, který pro nás připravila Kačka s Bitovodem.

Kostnice
Už ve vlaku do Prahy začínám nad mapou a jízdním řádem přemítat, kam že to budou směřovat dále naše kroky a pár tajných tipů se již rýsuje, ale uvidíme, překvapení je překvapení. Na místě srazu již čeká Dáša a společně vyhlížíme ty tajnůstkáře. V 9.10 mi to nedá a volám Kačku, zda není něco špatně. Ta mi na oplátku mává přes magistrálu. Budiž ji však odpuštěno, GPS nevlastní tak dlouho ;-) a odchylka 30metrů není až tak velká, nicméně ve městě může být fatální :-) Nakonec se celá parta schází v pohodě u pokladen a všichni netrpělivě čekají na prozrazení cíle našeho dnešního fotovýletu. Kutná Hora! No paráda, tam sem již dlouho nebyl a je asi ten pravý čas přepočítat lebky v Kostnici.

Zvířátka
Zkušená organizátorka nás tlačí kupředu, do vagónu, kde mají ta správná kupátka pro 11 dospěláků a nějakou tu fotohavět. Pohodlně usedáme, ale žádné flákání nás teda nečeká. Kateřina okamžitě rozdává fotokřížovku na cestu a my zjišťujeme, jak jsme ……. Nakonec skoro všichni zvládají doplnit všechna písmena na svoje místo a nikomu se dokonce, díky luštění, nepodařilo ani přejet. Průvodčí již něco ve vlaku naznačoval o davech lidí, ale teprve realita na nástupišti ukazuje, kolik lidí se nám bude motat v záběrech. Uff, naštěstí většina mizí do připravených autobusů a motoráků, odjíždí směr centrum a my se tak můžeme vydat volným krokem skoro prázdnými ulicemi.

Barbora - interiér
Fotit se začíná skoro okamžitě (někteří tedy nevydrželi již ve vlaku), ale první zastávku našeho volného programu máme v Kostnici. Kačka je na nás tentokráte hodná a nezadává žádná pevná témata a hlavním cílem je se dobře pobavit. No tak, šup na hřbitov a na kosti. Bitovod se svojí dcerou vytahují plyšáka a oživují dávný projekt Emičky na výletě. Skupina se začíná pomalu dělit na menší skupinky, které se přes den vzájemně prolínají, slučují či vyměňují, tak jak se potkáváme v různých fotogenických částech města. Prostě taková naprosto pohodová sobotní vycházka prosluněnou Kutnou Horou.

uličky
Po obědě, který byl zamluven v restauraci „V Ruthardce“, a kde byly naplněny všechny naše nižší pudy, jsme mohli v klidu pokračovat směr sv. Barbora, která byla takovým malým vyvrcholením naší výpravy. Samozřejmě se fotilo i cestou zpět až na nádraží KH město, odkud jsme se měli přepravit místním motoráčkem na hlavní a tam rychle na rychlík do Prahy. Na malém nádražíčku je poměrně dost lidí, kteří mají stejnou taktiku ústupu z Kutné Hory jako my, takže vládnou obavy o kapacitu vlaku. Kačka nás však ujišťuje, že do třech vagónů „810“ se tohle musí vejít. A jéje, ze zatáčky se ale valí jen jeden vagonek a na nádraží vládne malé zděšení, které má ve tváři i průvodčí a fíra. Nakonec se všichni do vlaku dostáváme, i když někteří stojí jen na jedné, a někteří dokonce ani ne na své noze. Po první vyhybce jsme se ale pěkně setřásli, takže ani tato krátká sardinková epizoda nám nemůže pokazit parádní den s fotoaparáty na krku.

Sv. Barbora
Večer na Hlavním nádraží, již nezbývá, než jen pochvalně zamručet Kačce a Bitovodovi za organizaci pěkného výletu a můžeme se spokojeně rozprchnout do svých obydlí.

A nezapomeňte navštívit i související odkazy (vlevo nahoře), kde najdete fotogalerie některých účastníků výletu, včetně 5-ti leté Bětky, která nám dává pěkně zabrat :-)

Jakub Kencl
http://kencl.zonerama.com/
Další články autora

1   2   3   4   5   
1 - výborný ... 3 - průměrný ... 5 - špatný

Možná by vás mohlo zajímat


aktuální akce

aktuální články

bazar nabízí

 

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace