motiv

Capture One verze 9.1

Dnes vyšla nová verze Capture One 9.1 s několika menšími, ale užitečnými vylepšeními.

Pro většinu uživatelů bude asi nejzajímavější nová funkce Color Editoru. V záložce Skin Tone pro ladění pleťovky je totiž nově možné používat funkci Uniformity (neboli sjednocení) zvlášť pro odstín, sytost a jas.

Nové funkce Color Editoru
Nové funkce Color Editoru

Drobností, která potěší, je možnost nastavit některé nové klávesové zkratky. Mimo jiné tuto možnost získal reset čítačů používaných při pojmenování souborů během importu, tethered shooting a dávkového přejmenování nebo inverze masky v místních úpravách.

Pokud upravujete fotografie i v externích editorech, konečně odpadá trápení s alfa kanálem v TIFFu. Starší verze Capture One jej totiž nepodporovaly a některé programy (např. ON1 Photo) je naopak tvrdošíjně přidávají.

Změny proběhly i uvnitř s cílem posílit stabilitu a výkon – mimo jiné například v nástroji Library nebo v tethered shooting modulu pro Canon, který byl zcela přepsán a nově už nepoužívá oficiální SDK.

Bohužel se zdá, že neproběhlo žádné přidávání nových fotoaparátů, takže Přibylo i několik nově podporovaných fotoaparátů a objektivů, ale například RAWy z nedávno testované Fuji X-Pro2 stále v Capture One nezpracujete.

Pokud jste prozatím používali zkušební verzi, s touto aktualizací získáte dalších 30 dní. Pro předplatitele a držitele licence verze 9 je aktualizace zdarma, majitelé verze 7 nebo 8 mají možnost upgradovat.

Oficiální stránka Capture One 9.1, detailní přehled všech změn.

Stáhnout zdarma:

E-kniha a individuální kurzy

Michal Krause
https://www.michalkrause.com/
Další články autora

1   2   3   4   5   
1 - výborný ... 3 - průměrný ... 5 - špatný
Diskuse k článku
paveldufek18.3.2016, 11:34odpověď
Michal Krause18.3.2016, 14:06odpověď
paveldufek18.3.2016, 18:20odpověď

přidat příspěvekpříspěvky e-mailemzobrazit vše stromovězobrazit vše podle data


aktuální akce

aktuální články

bazar nabízí

 

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace