motiv

Úvodník 21.10.2002

21.10.2002 - arnost - Úvodníky
Fotograf bez stativu

Jak již to již v reálném životě chodí, pravda a láska zdá se opět zvítězily nad zdravým rozumem. Tentokrát se velkolepá bitva idejí konala na Karlově mostě. Ale od začátku.

Vše začalo v pondělí 14.10. článkem na FotoPrůvodci -- Fotit se stativem na Karlove moste - Ne Ne Ne proste Ne. Stručně shrnuto, kdesi v kalných vodách čekého práva údajně vznikla vyhláška omezující na Karlově mostě fotografování se stativem. Podkladem k původnímu příspěvku byl dnes již nedohledatelný článek z MF Dnes popisující strasti zejména zahraničních turistů s ochrankou Karlova mostu. V odkazovaném příspěvku a dále v threadu -- Ještě jednou Karlův most se můžete o vývoji celé kauzy dočíst více.

Události dostaly rychlý spád a během několika hodin byla vyhlášena protestní akce, jejíž datum bylo stanoveno na středu 16.10. Přizvána byla i televize Nova -- nezbytný učastník všech katastrof lokálního charakteru. Po šesté hodině večerní se opravdu na mostě sešlo zhruba 20 fotografů a cíleným užíváním svých trojnožek skutečně vyvolali předpokládanou reakci ochranky. Vše bylo zaznamenáno a odvysíláno. Akcí zmožení fotografové se dílem rozešli do svých domovů, dílem přesunuli do nedalekého pohostinství, kde oslavovali očekávané vítězství či diskutovali přidružené problémy z oblasti práva a fotografování.

Republica Photografica Internautica byla promptně informována příspěvkem. Karluv most - prvni dojmy. Zároveň se v přidruženém threadu vyjasnily i některé osobní nejasnosti mezi uživateli. Fotodokumentaci činnosti celé bojůvky naleznete na stránkách Nechte Karlův most stativům!.

Zpočátku se zdálo, že akce vzbudila patřičný respekt a podle příspěvku KARLUV MOST - VITEZSTVI !!!!!!!!!!!!!!! se dalo soudit na brzký návrat trojnohých fotografů do jejich přirozeného hnízdiště. Bohužel mnohem tvrdším oříškem než samotný magistrát Prahy 1 se ukázala být organizace Sdružení výtvarníku Karlova mostu, z jejíhož pera celý nesmyslný zákaz vyšel. O reakci zmíněného fotoškůdce se můžete dočíst v threadu Karluv most - vyjadreni SVKM.

Zdá se tedy, že boj o Kralův most ještě neskončil. Bude asi nutno uskutečnit několik kolektivních či individuálních výprav na most, než se celá záležitost vrátí zpět do vyježděných kolejí stanovených zákonem. Protože však zákaz i následné události vzbudily mnoho reakcí -- namátkou jmenujme např. článek Ondřeje Neffa: Blbnutí na entou, lze očekávat rychlé vyjasnění vztahů mezi oběma stranami.

Jak vše dopadne se pochopitelně brzo dočtete i na stránkách Paladixu.

Dobré světlo!

A co jsme pro vás na příští dva týdny připravili?

V pondělí 21.10. to bude recenze makroobjektivu AF Micro-Nikkor 105mm f/2,8D z pera Josefa Hrubého.

Na úterý si Marek Slavíček připravil pozvánku na Diashow Leoše Šimánka: TRANSAMERIKA – Od severního ledového oceánu až do ohňové země.

Středu vám zpříjemní Jirka Pytlík úsporným článkem Když barvy tečou proudem.

V pátek se můžete s Milanem Sýkorou vydat na výlet do Jeskyně Na Pomezí.

V úterý 29.10. pokračuje seriál reportáží z Indie - tentokráte částí Nové Dillí.

Ve čtvrtek vás oblaží Petr Ježek příběhem své nejmilejší fotografie.

arnost
http://fotopruvodce.cz
Další články autora

1   2   3   4   5   
1 - výborný ... 3 - průměrný ... 5 - špatný
Diskuse k článku
Dobry Jiri21.10.2002, 00:29odpověď
Jarda21.10.2002, 10:34odpověď
DaB21.10.2002, 11:32odpověď
arnost21.10.2002, 12:04odpověď
arnost21.10.2002, 13:11odpověď

přidat příspěvekpříspěvky e-mailemzobrazit vše stromovězobrazit vše podle data

Možná by vás mohlo zajímat
 

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace